Ruchoma elewacja na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Grupa MTP rozpoczęła modernizację swojego flagowego obiektu – Poznań Congress Center. Budynek zlokalizowany na Międzynarodowych Targach Poznańskich otrzyma nowoczesną elewację kinetyczną oraz zostanie wyposażony w iluminację świetlną. Inwestycja ma zakończyć się w drugim kwartale 2022 roku.

Budynek Poznań Congress Center zostanie poddany termomodernizacji i otrzyma nowoczesną elewację kinetyczną, która za pomocą tysięcy małych płytek reaguje na zjawiska naturalne, np. wiatr. Podobny rodzaj elewacji można znaleźć m.in. na budynkach w Wielkiej Brytanii czy Australii.

– Nowa elewacja diametralnie zmieni oblicze serca Międzynarodowych Targów Poznańskich. A nowoczesny design i szerokie możliwości multimedialne dodatkowo uatrakcyjnią teren targowy. Celem Grupy MTP jest zwiększenie konkurencyjności flagowych obiektów i przyciąganie do Poznania jak największej liczby wydarzeń o charakterze międzynarodowym – mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Ruchoma elewacja na Międzynarodowych Targach Poznańskich/ źródło : MTP.

Modernizacja elewacji pozwoli również na wykonanie iluminacji świetlnej na zewnętrznej części budynku oraz montaż ekranu LED, który poszerzy ofertę marketingową Grupy MTP i pozwoli ograniczyć druk banerów reklamowych. Zgodnie z planem zakończenie modernizacji planowane jest w drugim kwartale 2022 roku.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl