Wielkopolska: 27-letni kierowca miał dostać 30 punktów karnych i 3,5 tys. zł mandatu. Odmówił

Według nowych przepisów wprowadzonych w sobotę kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość o 81 km/h powinien dostać 30 punktów karnych i mandat w wysokości 3,5 tysiąca złotych mandatów. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu.

W sobotę zaczął obowiązywać nowy taryfikator punktów karnych. Ponadto kierowcy, którzy kolejny raz złamią przepisy z tej samej grupy w ciągu dwóch lat, będą karani podwójnie. Nowe przepisy znalazły swoje zastosowanie już pierwszego dnia po ich wprowadzeniu. Boleśnie przekonał się o tym 27-letni kierowca z Leszna.

Poruszającego się z niebezpiecznie dużą prędkością Volkswagena Passata zauważyli leszczyńscy policjanci jadący nieoznakowanym radiowozem. Kiedy funkcjonariusze dogonili kierowcę i dokonali pomiaru prędkości, okazało się, że mężczyzna przekroczył maksymalną dozwoloną prędkość poruszania się o 81 km/h.

27-latek jechał z prędkością 151 km/h w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyznę i poinformowali go o nowym taryfikatorze. Wyliczyli, że powinien dostać 30 punktów karnych i mandat w wysokości 3,5 tysiąca złotych mandatów. Kierowca odmówił przyjęcia mandatu. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl