“Kaczyński i Ziobro cofają nas do epoki wojen plemiennych”. Nietypowy apel w komunikacji miejskiej

Już w 2023 roku odbędą się wybory parlamentarne i hasła polityczne znaleźć możemy już nie tylko w tekstach piosenek, ale nawet na…koszulkach.

Jeden z użytkowników Twittera podzielił się zdjęciem wykonanym w autobusie komunikacji miejskiej. Przedstawia ono kobietę w różowej koszulce, a na niej napis: „Wybierając PiS i “Prawicę” odebrałeś sobie, swoim dzieciom i wnukom szansę na dobre, spokojne życie. Kaczyński i Ziobro cofają nas do epoki wojen plemiennych.”

 

Źródło: Twitter

 

Wcześniej w popkulturze zdążyło zapisać się 8 gwiazdek, za którymi kryje się dość wulgarne hasło komentujące stosunek części Polaków do PiS. Pojawiało się ono wielokrotnie na Czarnych Protestach, Marszach Równości czy Młodzieżowych Strajkach Klimatycznych.

Niezadowolenie Polaków z obecnej władzy przekłada się również na coś więcej niż hasła na koszulkach. Widać je w najnowszych sondażach, z których wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, PiS straciłby władzę. Szczególnie Prawo i Sprawiedliwość straciło w oczach młodszych pokoleń. W grupie wiekowej o 18 do 49 lat zaledwie 16 procent ankietowanych zagłosowałoby na obecną władzę.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl