Wielkopolska: 14-latek walczy o życie po nocnej bójce w Krobi. Napastnik użył noża

Do bójki pomiędzy dwiema grupami nastolatków doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Krobi w powiecie gostyńskim, na południu Wielkopolski. W trakcie bijatyki jeden z uczestników wyjął nóż i ugodził nim przeciwnika.

BÓJKA „GANGÓW”

Według informacji przekazanych przez policję, 31 października w Krobi doszło do starcia pomiędzy dwoma grupami 14 i 15 latków. W trakcie bójki jeden z uczestników miał przy sobie nóż, którym zaatakował jednego z chłopców z przeciwnej grupy. Nastolatkowie od jakiegoś czasu byli skonfliktowani.

Według doniesień portalu gostyn24.pl chłopiec miał otrzymać siedem ciosów nożem. Rany zagrażały jego życiu. Zanim na miejsce przyjechali ratownicy, pierwszej pomocy rannemu nastolatkowi udzielili strażacy ochotnicy.

Na miejscu zastaliśmy przytomną osobę, zaopatrzoną już przez strażaków z OSP w Krobi, którzy udzielili pierwszej pomocy przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego. – przekazuje aspirant sztabowy Sebastian Kasperkowiak z gostyńskiej straży pożarnej.

POLICJA BADA SPRAWĘ

Jak donosi portal polsatnews.pl, obecnie 14-latek przebywa w szpitalu w Poznaniu, lekarze informują, że jego stan jest stabilny. Policja prowadzi śledztwo na miejscu zdarzenia. Mundurowi przesłuchali uczestników i świadków. Rzecznik wielkopolskich policjantów młodszy inspektor Andrzej Borowiak poinformował we wtorek rano, że sąd podjął decyzję o zwolnieniu wszystkich uczestników bijatyki. Chłopcy przebywają w domach pod opieką rodzin.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl