Remont ulicy Stablewskiego. Będzie więcej zieleni

Miasto prowadzi modernizację ulicy Stablewskiego na Łazarzu. W tym miesiącu wymieniony zostanie chodnik, zniknie także część niepotrzebnej kostki brukowej. W przyszłości wzdłuż ulicy miasto posadzi 3000 nowych roślin.

REMONT NA STABLEWSKIEGO

Remont ulicy Stablewskiego odbywa się z inicjatywy rady osiedla Łazarz. Radni zdecydowali, że na tę inwestycję przeznaczą 250 tysięcy złotych. Dzięki temu część ulicy zyska nowy wygląd. Remont chodnika dotyczy dwóch odcinków od skrzyżowania z ulicą Lodową do skrzyżowania z ulicą Głogowską oraz pomiędzy ulicami Lodową i Dmowskiego.

NOWY CHODNIK I ZIELEŃ

W ramach prac na południowej stronie ulicy powstanie nowy chodnik. Kostka brukowa zniknie natomiast z tych miejsc, które nie są używane przez pieszych i kierowców. Miasto zwiększa w ten sposób powierzchnię zieleni w Poznaniu, jest to możliwe między innymi dzięki wprowadzeniu stref płatnego parkowania na jezdniach a nie na chodnikach.

Pracownicy przygotują też teren by w przyszłym roku można było posadzić tam rośliny. Nowa zieleń powinna pojawić się przy ulicy Stablewskiego wiosną. W planach jest posadzenie około 3000 nowych roślin w tym ozdobnych krzewów.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl