Wielkie sprzątanie poznańskiego fortu

Już wkrótce odbędzie się kolejna edycja „Wiosennych porządków na Forcie 4a”. To nie tylko okazja do sprzątania tego historycznego miejsca, ale także możliwość poznania jego zakamarków oraz odpoczynku przy ognisku.

Poznań zabytki

W sobotę, 20 kwietnia odbędą się „Wiosenne porządki na Forcie 4a” w ramach akcji organizowanej przez Porozumienie dla Twierdzy Poznań, Harcerski Krąg Miłośników Fortyfikacji i Eksploracji, oraz Sekcję Eksploracyjną – Fort 4a. Z tej okazji wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w sprzątaniu terenu wokół Fortu 4a, który jest jednym z ciekawszych obiektów historycznych w obrębie Twierdzy Poznań.

Akcja rozpocznie się o godzinie 10.00 przed główną bramą Fortu 4a na Wilczym Młynie. Uczestnicy będą mogli przez około 3 godziny wspólnie dbać o teren o powierzchni prawie 5 hektarów.

– Warto więc ubrać się odpowiednio do pogody i zabrać ze sobą wodę. My zapewnimy worki na śmieci oraz rękawiczki jednorazowe – informują organizatorzy tego wydarzenia.

Ubiegłoroczna akcja sprzątania Fortu 4a/ fot. FB Fort 4a – Waldersee II

Po zakończeniu sprzątania, uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić zakamarki fortu z przewodnikiem oraz skorzystać z ogniska, gdzie będzie można odpocząć i porozmawiać na temat fortyfikacji, eksploracji i geocachingu.

Plan sprzątania

godz. 10.00 – rozpoczęcie akcji.
godz. 13.00 – zakończenie zbierania śmieci.
godz. 13.10 – zwiedzanie podziemi fortu z Przewodnikiem
godz. 14.30 – Odpoczynek i wymiana doświadczeń przy kiełbaskach z ogniska.

Czytaj także: Ktoś niszczy plakaty wyborcze Jacka Jaśkowiaka

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl