Prezes Ceglorza złożyła wypowiedzenie

Prezes H. Cegielski Poznań S.A. Elżbieta Wawrzynkiewicz, złożyła wypowiedzenie. Powodem ma być zła współpraca z Polską Grupą Zbrojeniową.

Prezesem H. Cegielski Poznań S.A. Wawrzynkiewicz została listopadzie zeszłego roku. Jednocześnie zarządzała także poznańskimi Wojskowymi Zakładami Motoryzacyjnymi. Prowadziła obie spółki jednocześnie.

Od zeszłego roku legendarny Ceglorz należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej i zła współpraca z tą spółką, ma być powodem złożenia rezygnacji ze stanowiska przez Elżbieta Wawrzynkiewicz.

W zeszłym tygodniu w sprawie Cegielskiego odbyło się spotkanie w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

– Konkrety w tej sprawie będzie przedstawiał Minister Aktywów Państwowych oraz prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ale zakłady Cegielskiego bardzo nam leżą na sercu, nie tylko ze względu na niesamowitą historię, ale też ze względu na zdolności i niesamowitą liczbę specjalizacji, która tam jest – mówił Cezary Tomczyk, wiceminister obrony narodowej, pytany o tę sprawę podczas kongresu INSECON.

Prezes Cegielskiego Elżbieta Wawrzynkiewicz powiedziała Radiu Poznań, że zaproszenie na spotkanie w Warszawie dostała trzy godziny przed rozpoczęciem. PGZ nie odpowiedziała dotychczas na strategię ratowania zakładów, którą przedstawiła i dlatego postanowiła zrezygnować ze stanowiska.

Jej rezygnacją w poniedziałek, ma zająć się rada nadzorcza zakładów Cegielskiego.

czytaj także: Te dane mogą niepokoić. Kilkaset tysięcy cyberataków rocznie

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl