Wielki Piątek i Wielka Sobota. Jak będą pracować urzędy i Poczta Polska?

Wielki Piątek nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Takimi jest Wielkanoc (niedziela) i Poniedziałek Wielkanocny. Natomiast 29 marca nie w każdej instytucji będzie można załatwić urzędową sprawę. Nieczynne będą wszystkie placówki ZUS. Godziny otwarcia ograniczy też Poczta Polska.

Urząd Miasta Poznania, Urząd Marszałkowski i Wielkopolski Urząd Wojewódzki będą czynne w Wielki Piątek, 29 marca.

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych otrzymali 29 marca wolne od pracy. Przysługuje ono im za dzień świąteczny, który wypadł w sobotę, 6 stycznia 2024 r. Oznacza to, że wszystkie placówki ZUS w całej Polsce będą zamknięte. Tego dnia nie będzie można również skorzystać z pomocy konsultantów infolinii ZUS. Dla klientów nadal dostępna pozostaje elektroniczna forma kontaktu, czyli Platforma Usług Elektronicznych.

W piątek będą nieczynne biura Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu (ul. Wilczak 17 i ul. Głogowska 18). W Poniedziałek Wielkanocny nie będą też działały Strefy Płatnego Parkowania i Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania.

Strefa Płatnego Parkowania nie będzie działać w Poniedziałek Wielkanocny (fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl)

Czas pracy, ale w Wielką Sobotę, 30 marca zapowiedziała też Poczta Polska. Placówki pocztowe będą dostępne dla klientów w ten dzień maksymalnie do godz. 14. Te, które znajdują się w obiektach funkcjonujących w innym czasie pracy jak np. urzędy skarbowe, galerie handlowe, sądy przystosują godziny pracy do czasu funkcjonowania podmiotów, w których są zlokalizowane.

Poczta Polska
fot. Łukasz Gdak

Czytaj też: Wróciła sprawa budynku zamku w Stobnicy. Sąd podjął decyzję

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl