Materiał partnera

Więcej lotów zimą z poznańskiego lotniska

Dla tych, którzy już latem planują zimowe podróże, poznańskie lotnisko Ławica ma dobrą informację na nadchodzący sezon 2024/2025. Będzie w czym wybierać!

Wakacyjne kierunki teraz także zimą

Kierunki, które tego lata są nowością z poznańskiego lotniska, będą dostępne także w sezonie zimowym. Z Ławicy polecimy więc m.in. do Malagi, Palermo, Salonik czy Kopenhagi.

Zagęści się też siatka lotów z poznańskiego portu lotniczego – ucieszą się tu z pewnością ci, którzy zimą chcą uciec w cieplejsze części Europy. Częściej będziemy mogli latać do Alicante (4 x w tygodniu), na Maltę (4 x w tygodniu) oraz do Pafos (3 x w tygodniu).

Zimą do słonecznego Bari

W sezonie zimowym w siatce lotów z Poznania pozostanie także Bari. Ta wyjątkowa miejscowość, położona w regionie Puglia, cechuje się piękną pogodą przez prawie cały rok. To niewątpliwie jeden z powodów, dla których tak chętnie odwiedzamy ją zwłaszcza w chłodnych miesiącach. Nie powinniśmy spodziewać się upałów, ale kilkanaście stopni powyżej zera to już miła odmiana wśród minusowych temperatur w naszym kraju. Najbardziej urokliwe jest stare miasto, które przyciąga turystów nie tylko atmosferą i zabytkami, ale też niewielką odległością od morza – deptak wzdłuż Adriatyku to doskonałe miejsce na spacery. Można tu poczuć włoski klimat dzięki samej obecności w okolicy – uliczki, kamienice i zachowane na nich freski potrafią zachwycić. Jednym z najważniejszych miejsc w zabytków miasta jest Bazylika Świętego Mikołaja, w której oprócz jego relikwii można zobaczyć grób Bony Sforzy – polskiej królowej, żony Zygmunta Starego. Na miłośników życia nocnego czekają tu place, np. Mercantile czy Piazza dell’Odegitria, które zdecydowanie ożywają po zmroku.

źródło: Unsplash

Do tej pory do połączenie do Bari było dostępne jedynie latem. Tym razem ma się to zmienić, od 28 października 2024 r. do 29 marca 2025 r. loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i soboty.

Czytaj także: Z Poznania do Palermo za mniej niż 200 zł

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl