Rusza festiwal muzyki etnicznej w Poznaniu

Od 20 czerwca do niedzieli, 23 czerwca w Poznaniu wybrzmiewać będzie muzyka etniczna. Rozpoczyna się 17. edycja międzynarodowego festiwalu Ethno Port. Jak co roku w wydarzeniuwezmą udział zespoły z różnych zakątków świata, w tym z RPA, Indii i Norwegii.

Koncerty Ethno Port 2024 będą odbywać się na trzech scenach: w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek, w parku Adama Mickiewicza oraz na Dziedzińcu Zamkowym. Część wydarzeń festiwalowych będzie dostępna bezpłatnie.

Otwarcie z Le Trio Joubran

Festiwal rozpocznie się w czwartek o godzinie 19 koncertem palestyńskiego zespołu Le Trio Joubran. Poza tym tegoroczna edycja Ethno Port gościć będzie zespoły z różnych krajów, w tym:

  • z RPA (Bcuc),
  • Norwegii (zespół Gabba),
  • Indii (Pandit Deobrat Mishra)
  • oraz Mongolii (Khusugtun).

Polskę reprezentować będą m.in. zespoły Michalove, Tęgie Chłopy oraz grupa Suferi.

Bogaty program towarzyszący

Ethno Port to nie tylko muzyka. Festiwalowe koncerty będą uzupełniane przez dyskusje, warsztaty – w tym te poświęcone pieśniom baskijskim – oraz zajęcia dla dzieci. W Holu Wielkim CK Zamek otwarta zostanie wystawa przedstawiająca społeczność Ethno Portu.

Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji wykraczających poza sferę muzyczną. W programie znajdą się spektakle, takie jak „Dawne zabawki ludowe w Polsce”, a także targ staroci, kiermasz, garażówka, pracownia krawiecka, rodzinna joga na trawie oraz „Aftery na Dziedzińcu”, czyli zabawy przy muzyce serwowanej przez DJ-ów.

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu oraz biletów na Ethno Port 2024 dostępne są na oficjalnej stronie festiwalu: Ethno Port.

Ethno Port (fot. Łukasz Gdak)

Czytaj też: Dawid Podsiadło zagrał w Poznaniu. Miasto zapłaciło ponad pół miliona złotych

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl