Materiał partnera

Z Poznania do Palermo za mniej niż 200 zł

Od czerwca z poznańskiego lotniska możemy polecieć do stolicy włoskiej Sycylii. Ryanair uruchomił nowe połączenie z Ławicy.

Wyjątkowa architektura, wulkan Etna i czerwone pomarańcze. Swoim wyjątkowym klimatem włoska Sycylia zachęca do odwiedzin turystów z całego świata. Jej wizytówką z pewnością jest Palermo, miasto na północy regionu, którego historia sięga kilku wieków przed naszą erą. Położenie miasta nad Morzem Śródziemnym sprawiło, że Palermo przez lata było siedzibą piratów. Stąd łatwo było im łupić Genuę i wybrzeża Kalabrii i Sardynii.

Najsłynniejsze zabytki Palermo

Jednym z największych i najpopularniejszych zabytków miasta jest pałac królewski, znany też jako pałac Normanów. Został postawiony w XI wieku na ruinach dawnego zamku arabskiego. Wewnątrz budynku znajduje się Cappella Palatina z XII wieku. To kaplica, która razem z katedrą w Monreale znalazła się w 2015 roku na liście dziedzictwa UNESCO. 

fot. źródło: pexels.com

Co odważniejsi mogą wybrać się w odwiedziny do katakumb zakonu kapucynów – w jego podziemiach pochowanych zostało ponad 8 tys. osób. Ich szczątki, w postaci czaszek i kości, są wystawione na widok publiczny, stanowiąc swego rodzaju osobliwą atrakcję turystyczną.

Palermo to zdecydowanie miasto kościołów. Na każdym kroku można trafić na ich zróżnicowane style architektoniczne – świątynie w stylu romańskim, gotyckim czy renesansowym są niewątpliwą ozdobą ulic. Przy ulicach pozostając, przechadzanie się sycylijskimi alejkami jest atrakcją samą w sobie. Warto pozwolić sobie na dłuższy spacer, zagubić się między budynkami, posiedzieć na skwerku. Słoneczna pogoda, która często towarzyszy wizytom we włoskim Palermo, będzie temu sprzyjać.

Do Palermo polecimy z Ławicy

Od 3 czerwca jeden z najpopularniejszych tanich przewoźników uruchomił loty do Palermo z Poznania. Ceny biletów w jedną stronę rozpoczynają się już od niespełna 200 zł.

Źródło: ryanair.com

Loty zaplanowano na dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki. Poniedziałkowe loty wystartują z Ławicy o 13:35, a w czwartki o 6:00. Lot trwa ok. 2 h 40 min. Z kolei przylot do Poznania w poniedziałki zaplanowano na 19:20, w czwartki o 11:50. Bilety można kupić na stronie https://www.ryanair.com/pl/pl.

Czytaj także: Nowe połączenie lotnicze z Poznania do Dubrownika

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl