Wbiegli do płonącego domu i uratowali niepełnosprawną kobietę

Kobieta na wózku inwalidzkim, a wokół pełno dymu i płomieni. Taki obrazek zastali policjanci, którzy weszli do płonącego mieszkania, by uratować lokatorów.

Bohaterska postawa

Dwaj policjanci ze Środy Wielkopolskiej uratowali życie kobiety, jeżdżącej na wózku inwalidzkim. Utknęła ona w płonącym mieszkaniu. Dzięki szybkiej akcji funkcjonariuszy, kobiecie nic się nie stało. W czwartek 15 lutego br. st. post. Adam Filipiak został uhonorowany za swoją bohaterską postawę.

Odznaczeni medalami

Minister spraw wewnętrznych i administracji wręczył mundurowemu medal imienia podkomisarza Andrzeja Struja. To odznaczenie za ratowanie życia z narażeniem własnego zdrowia. Współpatrolowiec Adama Filipiaka, sierżant Marcin Wachacz również otrzyma takie odznaczenie tylko w innym terminie.

Tragiczny pożar

Pożar wybuchł w nocy z 6 na 7 listopada zeszłego roku w jednym z mieszkań w Środzie Wielkopolskiej. Na numer alarmowy zadzwonili sąsiedzi, których zaniepokoił krzyk kobiety. Funkcjonariusze, którzy pierwsi przyjechali na miejsce, bez zawahania się wbiegli do mieszkania pełnego dymu i płomieni. Kobieta, której uratowali życie, nie mogła się poruszać i swobodnie oddychać. Jak opisywali policjanci, w gardło drapał ich zapach zwęglonych zwłok. Jak się później okazało, w pożarze zginął 71-letni mężczyzna.

Czytaj także: Most Dworcowy na 2 miesiące zamknięty dla tramwajów

Źródło: KPP Środa Wlkp

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl