Ważna wygrana. Kolejorz bliżej o kolejny krok do mistrza.

Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1-0 (0-0). Pierwsza połowa była nieciekawa, ale w drugiej Kolejorzowi udało się zdobyć zwycięską bramkę za sprawą Christiana Gytkjera, który pokonał Dominika Hładuna strzałem kolanem.

W pierwszej połowie nie graliśmy na dobrym poziomie, jednak w przerwie mieliśmy rozmowę i drugą część zaczęliśmy od dwóch, trzech szans. Jedna z nich zapewniła nam bramkę, która dała zwycięstwo. Walczyliśmy w tym meczu do końca i będziemy w walczyć do końca, w każdym kolejnym spotkaniu – powiedział na pomeczowej konferencji Nenad Bjelica.

Rzeczywiście pierwsza połowa była bardzo nieciekawa. Obie drużyny miały duże problemy ze stwarzaniem bramkowych sytuacji. Druga część spotkania mogła się rozpocząć od gola dla Lecha, lecz doskonałej szansy nie wykorzystał Maciej Gajos. W 52 minucie. Robert Gumny dośrodkował z prawej strony, Mario Šitum lekko trącił futbolówkę głową, a instynktownie kolanem Hładuna pokonał Gytkjer. Była to jedyna bramka w tym meczu choć lubinianie atakowali i mogli wyrównać.

Kolejny mecz Lech Poznań zagra przy Bułgarskiej.  Tym razem jego przeciwnikiem będzie Górnik Zabrze. Mecz 28 kwietnia o godzinie 20:30