Przybyli Ułani … do Poznania

Święto 15. Pułku Ułanów Poznańskich wpisało się już kalendarz corocznych wydarzeń w Poznaniu. Są więc zawody kawaleryjskie, uroczysty capstrzyk i Apel Poległych Ułanów Poznańskich.   

Jak co roku Towarzystwo Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 Pułku Ułanów Poznańskich zorganizowało na hipodromie Wola zawody kawaleryjskie Militari. Konkurs skupia głównie amatorów, startujących na koniach używanych na co dzień w sporcie lub rekreacji. Jest to jednak również wyraźny znak ciągle żywej tradycji Wojska Polskiego okresu międzywojennego. Zawodnicy muszą wykazać się władaniem lancą i szpadą.

fot. materiału prasowe Dni Ułana

W sobotę wieczorem w centrum Poznania odbędzie się uroczysty capstrzyk i Apel Poległych Ułanów Poznańskich przy ul. Ludgardy. W niedzielę 22 kwietnia 2018 roku, o godzinie 11:00 odbędzie się uroczystość pod Pomnikiem 15.Pułku Ułanów Poznańskich, ul. Ludgardy, a o godzinie 12:00 –oddanie hołdu Sztandarowi Pułku w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym na Starym Rynku. Oprócz oficjalnych uroczystości w godzinach od 12:00 do 16:00 Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zaprasza na Cytadelę na finał 33.Dni Ułana, czyli Festyn Rodzinny pod hasłem „Ułani i Powstanie Wielkopolskie”.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl