Ważna nominacja dla poznańskiego obiektu sportowego

Enea Stadion został nominowany do nagrody w 20. SPORTBIZ Awards. Finałowe trójki w każdej z 12 kategorii SPORTBIZ Awards za rok 2023 już wkrótce wyłoni Kapituła. Zwycięzców poznamy 9 kwietnia podczas 20. edycji uroczystej Gali SPORTBIZ Awards w Warszawie.

SPORTBIZ Awards są to jedyne międzynarodowe wyróżnienia w polskim biznesie sportowym. Do nagród zostały nominowane projekty, osoby i organizacje sportowe oraz biznesowe, które mają nieoceniony wkład w rozwój branży. Kapituła wybrała najlepszych aż w dwunastu kategoriach.

– To moment, w którym wyróżniające się osoby i organizacje ze świata sportu, a także biznesu zostają docenione za swój nieustanny wkład w rozwój branży, wielomiesięczne wysiłki organizacyjne i swoje serce dla sportu. Gratulujemy każdemu, kto znalazł się na poniższej liście! – informują organizatorzy 20. SPORTBIZ Awards.

Enea Stadion został nominowany w kategoriach międzynarodowych: Obiekty Sportowe. Znalazł się tuż obok takich marek jak Stadion Śląski czy PGE Narodowy.

W 2023 roku na Enea Stadionie odbyło się 217 wydarzeń i eventów, w których łącznie brało udział ponad 750 000 gości.

– Rok 2023 należy uznać za bardzo udany z punktu widzenia wykorzystania Stadionu i stanowi ambitny punkt odniesienia na  rok 2024 dla zespołu, którym kieruję. Liczę, że w nadchodzącym roku przebijemy pułap 100 000 uczestników w ramach eventów, przy czym zakładając ponad 120 000 widownię na dwóch koncertach Dawida Podsiadło, celujemy w granicę 220 000 gości na wydarzeniach niezwiązanych z rozgrywkami sportowymi na ENEA Stadionie. Lechowi Poznań życzymy jeszcze wyższej frekwencji, niż to miało miejsce w 2023 roku, co pozwoliłoby nam zbliżyć się do granicy 900 000 gości w roku kalendarzowym – podkreśla Rafał Wrzeszcz, prezes zarządu Stadionu Poznań Sp. z o.o.

czytaj także: Powitanie wiosny ze Smoleniem. Zobacz zdjęcia

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl