Warta Poznań pilnie ściąga bramkarza z 3 ligi

Warta Poznań sprowadziła do klubu Mateusza Kustosza, bramkarza, który przebywał na wypożyczeniu w Unii Swarzędz. Zawodnik ma szansę na debiut w Ekstraklasie.

 

KAPITAN KONTUZJOWANY

Pomimo zwycięstwa, sobotni mecz Warty Poznań z Jagiellonią Białystok nie zakończył się szczęśliwie dla klubu z Wielkopolski. W trakcie spotkania kontuzji doznał kapitan zielonych, Adrian Lis, który przez jakiś czas nie wróci na boisko. Oprócz niego na ławce trenera Szulczka został już tylko jeden bramkarz – Jędrzej Grobelny.

Adriana Lisa czeka teraz krótka przerwa w treningach, a pilnie potrzebowaliśmy bramkarza, bo już w środę czeka nas mecz pucharowy z Sandecją Nowy Sącz. Jesteśmy bardzo wdzięczni Unii Swarzędz za to, że zgodziła się na skrócenie wypożyczenia Mateusza Kustosza. – mówi Dominik Kubiak, trener bramkarzy Warty Poznań.

19-LETNI BRAMKARZ Z SZANSĄ NA DEBIUT

Władze Warty Poznań zdecydowały się na skorzystanie z przepisów PZPN, które w takiej sytuacji pozwalają na przerwanie wypożyczenia poza oknem transferowym. Mateusz Kustosz na początku sierpnia tego roku został wypożyczony do Unii Swarzędz, gdzie rozegrał dwanaście spotkań. Teraz młody zawodnik będzie miał szansę na występ w pierwszej drużynie Warty Poznań.

Mateusz już 3 lata temu jako 16-latek znalazł się po raz pierwszy w kadrze „Zielonych”. W ostatnich miesiącach trenował z pierwszym zespołem Warty, a w weekendy występował w III lidze. Rozegrał tam 12 spotkań ligowych, w których niejednokrotnie pokazywał się z bardzo dobrej strony.  – dodaje Dominik Kubiak.

Warta Poznań rozgrywa obecnie mecze na dwóch frontach. Zieloni po 13 z 34 kolejek Ekstraklasy zajmują dziesiątą pozycję w tabeli z siedemnastoma punktami na koncie. Piłkarze z Poznania walczą również o Puchar Polski. W jednej szesnastej finału turnieju zawodnicy trenera Szulczka zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz. Mecz odbędzie się jutro o godzinie 18.00.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl