W Wielkiej Wodzie Netflixa gra poznański aktor. Wybitny był zawsze, teraz to zauważono

Serial Netflixa – Wielka Woda obejrzało już ponad 10 mln widzów na całym świecie. Aktorzy, który w nim zagrali zyskują coraz większą sławę i liczyć mogą na kolejne angaże w wielkich produkcjach. Wśród nich jest aktor poznańskiego Teatru Nowego – Mirosław Kropielnicki.

KROPIELNICKI W WIELKIEJ WODZIE

Mirosław Kropielnicki w Wielkiej Wodzie gra pułkownika Czackiego, dość nieokrzesanego żołnierza, który odpowiada za wojskowe misje związane z powodzią. Kropielnicki gra go znakomicie, bo to świetny warsztatowo aktor. W poznańskim Teatrze Nowym tworzył wiele wybitnych ról na przykład Mefistotelesa w przedstawieniu Faust według Goethego, za te rolę zdobył Srebrną Maskę, znany poznańskim widzom jest też z takich kultowych spektakli Nowego jak Piękna Lucynda czy Lot Nad Kukułczym Gniazdem.

FILMOWE ROLE

Od lat Kropielnicki gra w polskich filmach i serialach. Wystąpił między innymi w świetnym tytule Netflixa – Rojst, czy w słynnym już Klerze, lista filmów i seriali, w których wystąpił liczy dziesiątki pozycji, choć nie były to role na skalę możliwości Kropielnickiego ani najbardziej znane tytuły (poza Klerem). To, że dziś tego świetnego aktora możemy oglądać w wielkiej produkcji Netflixa, oznacza, że amerykański producent prowadzi prawdziwe castingi, w czasie których wybiera po prostu dobrych aktorów. Biorąc po uwagę wiele wcześniejszych polskich produkcji, nie jest to wcale tak oczywiste.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl