Wartostrada oficjalnie dłuższa o 2 km

Nowy odcinek Wartostrady od Mostu Królowej Jadwigi do Mostu Przemysła, został ostatecznie ukończony i przeszedł wszystkie formalne odbiory. Długość ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki wydłużyła się o prawie dwa kilometry. 

Trasa po zachodniej stronie Warty pomiędzy ul. Królowej Jadwigi a ul. Hetmańską ma prawie 2 kilometry. Prace przy budowie tego fragmentu skończyły się w styczniu tego roku, a ich odbiór nastąpił w połowie lutego. Fragment pod mostem został wykonany z kostki brukowej. Jest to odstępstwo od przyjętych standardów rowerowych, jednak w tym miejscu nie było możliwości użycia sprzętu, który mógłby położyć masę bitumiczną. Ławki i kosze postawiono w kwietniu. Mimo że na całej długości nowej drogi jest sporo zieleni, to dosadzono kolejnych dwadzieścia pięć drzew.

To już trzeci odcinek Wartostrady, który powstał w ostatnich latach. W 2016 roku oddano do użytku trasę o długości 2,34 km od rzeki Głównej do rzeki Cybiny na wschodnim brzegu rzeki Warty. W zeszłym roku zakończono budowę odcinka od rzeki Cybiny do mostu Królowej Jadwigi liczącego 1,76 km.

Kolejny etap rozbudowy Wartostrady, to odcinek po stronie Starego Miasta, który prowadzić będzie od mostu Królowej Jadwigi do mostu Bolesława Chrobrego. Trasa pobiegnie dolnym tarasem Warty. Wyremontowany będzie również odcinek biegnący przez park Tadeusza Mazowieckiego oraz stara trasa wzdłuż os. Piastowskiego.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl