Tak mają wyglądać mecze Warty na Enea Stadionie

Warta Poznań nie będzie już grała w Grodzisku Wielkopolskim. Klub piłkarski przeniesie mecze ligowe na Enea Stadion w Poznaniu.

W sezonie 2024/2025 kibice Warty Poznań nie będą musieli fatygować się do Grodziska Wielkopolskiego aby zobaczyć mecz z udziałem „zielonych”. W sezonie 2024/2025 mecze ligowe będą rozgrywane na Enea Stadionie w Poznaniu. Oznacza to, że na miejskim obiekcie będą grały dwie poznańskie drużyny.

– Warta Poznań powróci do Poznania na stadion miejski. W wyniku rozmów z komisją licencyjną podjęliśmy decyzję o powrocie do Poznania z Grodziska Wielkopolskiego. Otrzymaliśmy zgodę od Miasta, że możemy grać na stadionie miejskim. Będziemy więc grali w Poznaniu. Jesteśmy po pierwszym spotkaniu. Będziemy weryfikować na ile ten stadion jest gotowy aby mogły grać na nim dwie drużyny – powiedział prezes Wart Poznań Artur Meissner.

Na razie jednak przedstawiciele Warty, nie wiedzą ile może kosztować ich przygotowanie jednego meczu na miejskim obiekcie.

– Kwestia finansowa to sprawa mniej zbadana. Wiemy, że będą to koszty większe niż w Grodzisku. Natomiast kwoty, które dotychczas się pojawiały się nie są w żaden sposób zweryfikowane. Czekamy na informacje. Będziemy również weryfikować jak taka sytuacją wygląda na innych obiektach. Wiemy, że w Krakowie były takie sytuacje, że dwie drużyny grały na jednym stadionie. Będziemy też sprawdzać kwestie czysto techniczne. Musimy sprostać temu wyzwaniu. Miasto wykazało gotowość wsparcia nas w tym całym projekcie – dodaje Artur Meissner.

Zarząd klubu w grze na Bułgarskiej widzi możliwość rozwoju klubu fot. Łukasz Gdak

Zmiana stadionu, jak podkreślali członkowie Warty Poznań, jest szansą na rozwój klubu. Jak mówią, na potrzeby spotkania wystarczyłoby, aby dla kibiców Zielonych otworzyć tylko trybunę nr 3, od ul. Bułgarskiej i to tylko dolną jej część. Jest ona w stanie pomieścić około 14 tysięcy kibiców. Członkowie Warty Poznań uważają, że taka liczba miejsc powinna wystarczyć.

Czytaj także: ,,Wojskowe inspiracje w odległej galaktyce” | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl