Wandale zniszczyli zabytkowy obiekt

Historyczny dworek, który stoi na poznańskich Krzesinach został zniszczony przez wandali. Trwa poszukiwanie sprawców.

Krzesiny zabytki

Dworek w Krzesinach uległ poważnemu uszkodzeniu w wyniku aktu wandalizmu. Sprawcy zburzyli mur przy zewnętrznych schodach, które prowadzą na pierwsze piętro, oraz wybili szybę w oknie na tym samym piętrze. Co gorsza okno było ostatnim zachowanym w oryginalnej stolarce.

– Sprawcy zniszczyli ten sam fragment budynku, który kilka miesięcy temu uszkodzono podczas prac porządkowych – poinformował Michał Pietrzak ze Stowarzyszenia Historycznego KrzesiMy.

Uszkodzenia w dworku w Krzesinach zgłoszono do zarządcy budynku, Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz na policję. Za umyślne zniszczenie lub uszkodzenie zabytku grozi kara do 8 lat więzienia.

– Jest nam zwyczajnie przykro, że wśród naszej społeczności wciąż można znaleźć osoby, które za nic mają nasze wspólne dobro i dążenie bardzo wielu osób do tego, aby dworek w przyszłości służył nam wszystkim – dodał Michał Pietrzak.

Mieszkańcy i władze lokalne są zaniepokojeni rosnącym poziomem wandalizmu i apelują o pomoc w ustaleniu sprawców. Każda informacja może być kluczowa.

Zniszczony zabytek:

Czytaj także: Pościg na autostradzie

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl