Warta przegrała ze Śląskiem

Warta Poznań przegrała w Grodzisku Wielkopolskim 0:1 ze Śląskiem Wrocław. Kajetan Szmyt pod koniec meczu nie wykorzystał rzutu karnego.

Gra od początku nie układała się Zielonym. Pierwsza i jak się później okazało jedyna bramka dla Śląska Wrocław, padła 18 minucie. Gola dla gości strzelił Burak Ince.

Warciarze w drugiej połowie wyszli bardziej zmotywowani. Najpierw na bramkę zaatakował Miguel Luis, ale jego strzał został zablokowany. W 70. minucie piłka wylądowała w siatce Śląska, jednak arbiter spotkania dopatrzył się przewinienia ze strony Dawida Szymonowicza. Trafił on dłonią w twarz Exposito.

W 88. minucie po zagraniu ręką jednego z obrońców Śląska, Warta miała rzut karny. Do piłki podszedł Kajetan Szmyt, jednak młodzieżowiec Zielonych trafił w słupek.

W doliczonym czasie gry Bogdan Tiru trafił jeszcze w poprzeczkę. Wynik jednak meczu się nie zmienił. Była to trzecia z rzędu porażka Warty Poznań. Zieloni po tej przegranej mają 9 punktów i zajmuje 13 miejsce w tabeli.