Michał Gurgul po meczu o DNA Kolejorza

Michał Gurgul, młody obrońca Lecha Poznań popisał się pierwszym golem dla Kolejorza i otworzył bramkę Rakowa Częstochowa. 17-latek może być nowym, cennym Lechitą. Cieszą też jego bojowe wypowiedzi po wygranym meczu.

Michał Gurgul – nowa jakość?

Michał Gurgul, 17-letni środkowy obrońca Lecha, obecnie grający na lewej stronie, zdobył swoją pierwszą bramkę dla Kolejorza ( TUTAJ ). Poza pierwszym golem, cieszyć może waleczna postawa młodego zawodnika, którą manifestował w pomeczowej wypowiedzi:

-W pierwszych minutach straciliśmy bramkę, na szczęście niedługo później przejęliśmy inicjatywę nad meczem. Cieszy skuteczność i fakt, że kontrowaliśmy to spotkanie, co chcemy pokazywać zawsze, to jest w naszym DNA. Seria trzech zwycięstw motywuje nas jeszcze mocniej do tego, by jechać do Szczecina po kolejną wygraną. Wiemy, że z każdym rywalem musimy starać się narzucać nasze warunki gry i to też było naszym celem dzisiaj – mówił Michał Gurgul w wypowiedzi dla klubowych mediów ( TUTAJ )

Gdy 17-latek znalazł się wyjściowej 11-nastce i Lech Poznań opublikował ją na Twitterze pod postem rozgorzała dyskusja kibiców. Wielu z nich narzekało na umieszczenie w pierwszym składzie Gurgula. Wskazywali na kiepski w jego wykonaniu mecz ze Stalą Mielec. Poziom zaufania do obrońcy był bardzo mało. Gurgul udowodnił jednak, że warto dać mu szansę. Podobnie zresztą było z Filipem Marchwińskim. Początkowo nielubiany przez kibiców, często krytykowany, dziś jest jednym z najważniejszych graczy.

17-letni talent

Gurgul w pierwszej drużynie gra od stycznia 2023, jego aktualną wartość wycenia się na 300 tys. euro.

W Lechu Poznań gra od początku swojej kariery zawodniczej. Występuje też w reprezentacji Polski U-19, w której rozegrał dotychczas 3 mecze.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl