Wypożyczał sprzęt, a potem sprzedawał jak własny. Policja zatrzymała 29-latka

29-letni mieszkaniec Poznania wpadł w ręce policji po prowadzeniu nielegalnej działalności. Wypożyczał sprzęt budowlany, by go następnie sprzedawać jako własny. Policyjny pościg doprowadził do jego zatrzymania i odzyskania skradzionego mienia.

W połowie września Komenda Powiatowa Policji w Śremie otrzymała zgłoszenie o kradzieży sprzętu budowlanego, w tym zagęszczarki i stopy wibracyjnej, które były własnością wypożyczalni zlokalizowanej na terenie gminy Śrem. Okazało się, że mężczyzna, który wypożyczył te urządzenia, próbował je przekazać innej firmie jako własne.

Policja złapała oszusta

Dzięki staraniom śremskich kryminalnych oraz szybkiemu działaniu, 29-letni mieszkaniec Poznania został zatrzymany podczas próby wypożyczenia kolejnego sprzętu budowlanego na terenie gminy Gostyń. Następnie, na terenie powiatu szamotulskiego, policja odzyskała przywłaszczoną zagęszczarkę i skoczek. Funkcjonariusze odnaleźli również inne skradzione urządzenia, w tym kosiarkę samojezdną, młot hydrauliczny i drugą zagęszczarkę. Łączna wartość odzyskanego mienia wynosiła około 150 tysięcy złotych.

Oszustwo na obszarze Wielkopolski

Według zgromadzonych materiałów, oszust działał na terenie kilku wielkopolskich powiatów. Jego metoda polegała na wypożyczaniu sprzętu z wypożyczalni, głównie budowlanego, a następnie sprzedawaniu jako własny. Działo się to za pomocą fałszywych umów i transakcji.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do ośmiu lat za oszustwo. Wielkopolska policja odzyskała skradzione mienie, które zostało zwrócone jego prawowitym właścicielom.

Czytaj też: Wielkopolanin podważył pomiary z radaru policji. Sąd wydał wyrok

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl