Warta Poznań z kolejnym transferem. To były zawodnik Lecha Poznań

Do drużyny „Zielonych” dołącza 28-letni obrońca, Tomasz Wojcinowicz. Były gracz Puszczy Niepołomice podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Warta Poznań zyskała nowego obrońcę. Tomasz Wojcinowicz grał ostatnio dla Puszczy Niepołomice. Do zespołu „Zielonych” dołączył na dwa lata, z możliwością przedłużenia kontraktu o kolejny sezon.

Tomasz Wojcinowicz rozpoczął swoją juniorską karierę w Unii Białogard, skąd po trzech sezonach przeniósł się do Lecha Poznań. W seniorskiej piłce zadebiutował w 2013 roku, kiedy przeszedł do rezerw Arki Gdynia. Rok później zasilił pierwszą drużynę Arki, z którą awansował do Ekstraklasy w sezonie 2015/16.

Ostatnie trzy lata Wojcinowicz spędził w Puszczy Niepołomice, gdzie zdołał wywalczyć awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jego kontrakt z „Żubrami” wygasł wraz z końcem minionego sezonu i nie został przedłużony, co otworzyło drogę do transferu dla Warty Poznań.

Dyrektor sportowy Warty Poznań, Dawid Frąckowiak, wyjaśnia decyzję o transferze Wojcinowicza:

– Zgodnie z zasadą, że zespół buduje się od tyłu, zdecydowaliśmy się na sfinalizowanie transferu Tomasza, który już od jakiegoś czasu był w kręgu zainteresowania Warty. Przemawia za nim wiele atutów, które z pewnością pomogą naszej drużynie w nowym sezonie. Tomasz to zawodnik, który występował ostatnio w Ekstraklasie, więc siłą rzeczy wiążemy z nim spore nadzieje i wierzymy, że będzie silnym punktem defensywy „Zielonych” – powiedział Frąckowiak.

W sezonie 2024/2025 Warta Poznań będzie grała w I lidze.

Czytaj też: Gwiazda Warty Poznań odchodzi

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl