Co wydarzy się w Poznaniu w ten słoneczny weekend? Nie zabraknie wielu atrakcji

Sprawdzamy, co w najbliższy weekend wydarzy się w Poznaniu. Nie zabraknie wydarzeń darmowych, koncertów, spektakli i atrakcji dla dzieci.

Piątek 28.06

godz. 17.15 – w Kinie Apollo, przy ul. Franciszka Ratajczaka 18 odbędzie się spektakl komediowy pt. ,,Zaręczony pogrąŻony”. Widowisko ukaże mężczyznę, który zaręczył się, a następnie zmaga się z nadmiarem kobiet i ich zemstą. Przechodzi przez „męski raj, koedukacyjny czyściec i męskie piekło”. Ceny biletów na to wydarzenie zaczynają się od 150 zł.

godz. 19.00 – w Teatrze Polskim przy ul. 27 Grudnia 8/10 odbędzie sie spektakl  pt. ,,Delivery Heroes. Bohaterowie na Wynos”. Widowisko skupia się na doświadczeniach z życia kuriera, dostawcy jedzenia oraz na relacjach między użytkownikami a pracownikami aplikacji oferującej usługi dostarczania produktów pod drzwi klientów. Ceny Biletów zaczynają się od 60 zł.

godz. 10.30 – w  Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 na ul. Stary Rynek 3 odbędzie się oprowadzanie po wystawie czasowej ,,Wuchta wiary. Bohaterowie pracy organicznej w Wielkopolsce, dla rodzin z gzubkami”. Na wydarzenie to zaproszeni są rodzice z dziećmi do 3 roku życia. Na wystawę czasową można wjechać z wózkiem. Bilety od 10 do 15 zł.

godz. 11.00 – w Sali multimedialnej w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci przy ul. ks. Posadzego 3 odbędzie się ,,Odyseja kulturowa, otwarcie wystawy Karoliny Andrys pt. Kiedy Mieszko stawiał grody”. Głównym celem tegorocznej edycji jest przedstawienie tła kulturowego cywilizacji łacińskiej inspirowane eposem Homera ,,Odyseja”. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Jawnuta
Zdjęcie poglądowe/ fot. źródło: materiały prasowe Teatr Wielkie w Poznaniu)

Sobota 29.06

godz. 11.00 – w Muzeum Martyrologii Wielkopolan przy ul. Polskiej odbędzie się zwiedzanie Fortu VII z przewodnikiem. To historyczna wyprawa w miejsce niewoli i kaźni Wielkopolan, istniejące w czasie niemieckiej okupacji. Później to fort funkcjonował jako obóz koncentracyjny, więzienie Gestapo oraz obóz przejściowy. Bilety od 3 do 6 zł (w cenie biletu wejście jest do muzeum).

godz. 12.05 – przed ratuszem na poznańskim Starym Rynku odbędzie się start spaceru pod nazwą ,,PoKoziołek – Trasa Cesarska”. Spacer potrwa 1,5 godziny i skieruje się do Dzielnicy Zamkowej. Oprowadzanie odbędzie się niezależnie od pogody i liczby uczestników. Wstęp wolny. Nie ma potrzeby wcześniejszych zapisów. 

godz. 16.00 – w Kinoteatrze Apollo przy ul. Franciszka Ratajczaka 18 wystawiony zostanie spektakl pt. „Prywatna klinika”. Sztuka napisana w 1983 roku przez mistrzów gatunku – Johna Chapmana i Dave’a Freemana – nie traci na aktualności, a farsa obrazująca relacje damsko-męskie wciąż bawi kolejne pokolenia widzów. Bilety na spektakl za 160 zł.

godz. 19.00 – W Domu Tramwajarza przy ul. Słowackiego 19/21 odbędzie się spektakl zatytułowany ,,Prawdziwy Polak Nie Żyje”. Widowisko przedstawi stypę po Prawdziwym Polaku. W tej uroczystości główne postacie opłakują zmarłego, wspominają jego życie i spierają się o to, co naprawdę znaczy być prawdziwym Polakiem. Bilety do nabycia na miejscu.

fot. Łukasz Gdak

Niedziela 30.06

godz. 11.00 – 14.00 – na Placu zabaw przy ul. Meteorytowej 1 w Suchym Lesie odbędzie się Piknik Ekologiczny. To wydarzenie pełne atrakcji dla dziecich. Na miejscu będzie można zobaczyć alpaki, pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, wziąć udział w edukacyjnych warsztatach i wiele innych. Wstęp wolny.

godz. 16.00 – w Kino Teatr Apollo przy ul. Franciszka Ratajczaka odbędzie się spektakl gościnny pt. „Dobrze się kłamie”, który zagłębia się w zawiłości relacji międzyludzkich. To przedstawienie jest prawdziwym sprawdzianem przyjaźni i ukazuje, jak kłamstwa mogą wpłynąć na bliskie relacje. Spektakl oparty jest na filmie Paola Genovesego. Ceny bieltów zaczynają się od 70 zł.

godz. 20.30 – w Scenie na Piętrze przy ul. Masztalarskiej 8 odbędzie się ,,Koncert przy świecach: Coldplay & Imagine Dragons”. Podczas tego niezwykłego wydarzenia artyści zagrają na fortepianie na cztery ręce, tworząc magiczną atmosferę w pięknych wnętrzach muzeum. Koncert odbędzie się przy blasku setek świec i w otoczeniu wiosennych kwiatów. Bilety od 85 zł.

godz. 18.00 – w Bramie Poznania przy ul. Gdańskiej 2 odbędzie się koncert fortepianowy pt. ,,Chopin nad Cybiną”. Wydarzenie to jest zorganizowane z okazji Imienin Miasta Poznania oraz 10. rocznicy powstania Bramy Poznania. Wśród malowniczego otoczenia przyrody wystąpi duńsko-polski pianista młodego pokolenia, pochodzący z Poznania, Filip Michalak. Wstęp wolny.

godz. 12.00 – w W KontenerArt przy ul. Ewangelickiej odbędzie się 6. edycja ,,Targowiska Różności”. To doskonała przestrzeń wystawiennicza dla lokalnych artystów, rzemieślników oraz kolekcjonerów rzeczy vintage. Można tu znaleźć wiele nietypowych przedmiotów, które są jedynymi w swoim rodzaju. Wstęp jest wolny.

Czytaj także: Zbliża się handlowa niedziela. Ile jeszcze ich będzie w tym roku?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl