Warta Poznań traci ważne ogniwo. “Ogromna strata dla drużyny”

Zieloni tracą podstawowego zawodnika wyjściowej jedenastki oraz jednego z liderów w szatni. Jakub Kiełb ma problem z kolanem, a według klubowego lekarza, do pełni sił wróci dopiero na rundę wiosenną. „Zrobimy wszystko, żeby zagrał, chociaż w spotkaniu zamykającym ten rok” – powiedział trener Zielonych Dawid Szulczek.

Jakub Kiełb urazu doznał już w pucharowym starciu z GKS Jastrzębiem. Podczas piątkowego meczu z Zagłębiem Lubin poruszał się po stadionie z ortezą na kolanie. Sztab zakładał, że absencja Kiełba nie będzie długa i już za pare kolejek Ekstraklasy będzie mógł wrócić do pierwszego składu, w którym występuje od początku sezonu.

Teraz jednak klubowy lekarz powstrzymuje optymizm. Okazuje się, że Kiełb wypadnie z gry na nawet kilka miesięcy, a doleczenie kontuzji i powrót do optymalnej formy zajmie dłużej, niż zakładano. Na boisko może najprawdopodobniej wróci dopiero w rundzie wiosennej.

Niestety trudno będzie Kubie dojść do pełnego zdrowia w trakcie trwającej rundy. Zrobimy wszystko, żeby zagrał, chociaż w spotkaniu zamykającym ten rok. Nie chcemy, żeby czekał do wiosny i miał tak długą przerwę. – powiedział trener Dawid Szulczek.

Zieloni będą więc musieli zawodnik, który do tej pory zagrał we wszystkich spotkaniach od początku sezonu. 29-latek w 7 meczach zanotował jedną asystę. Dawał trenerowi możliwość ustawiania go na wielu pozycjach. Nominalnie jest to lewy obrońca, potrafi jednak grać również wyżej. Teraz swoją szansę dostanie Konrad Matuszewski.

Mamy na lewym wahadle Konrada Matuszewskiego, więc zastępstwo będzie. Mimo wszystko absencja Kuby to ogromna strata dla drużyny. Mówimy o zawodniku, który może grać na kilku pozycjach, do tego jest bardzo istotną postacią w szatni – podkreślił Szulczek.

Zieloni po rozegranych 9 kolejkach Ekstraklasy zdobyli 11 punktów i zajmują 10. pozycję w tabeli. Wiele klubów wciąż nie rozegrało jednak swoich meczów, więc klasyfikacja jeszcze się zmieni. Ponadto Warciarze strzelili do tej pory 8 bramek. W ramach akcji “Ale zasadził” posadzą więc pod koniec sezonu co najmniej 880 drzew.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl