Niesamowite drewniane rzeźby powstają w Poznaniu. Zobacz drewniane arcydzieła

Prawie 20 rzeźbiarzy z Polski, Niemiec, Białorusi oraz Czech przyjechało do Poznania na Poznań Wood Festival 2022. Tworzą tutaj niesamowite rzeźby i biorą udział w Speed Wood Carvingu, czyli konkursie rzeźbienia na czas. Poznaniacy oprócz podziwiania rzemieślników przy pracy, mogą napić się kraftowego piwa i skorzystać ze strefy gastro.

Za pomocą piły i dłuta potrafią wyrzeźbić niesamowite figury. Rzemieślnicy rzeźbiarstwa w drewnie zjechali się dziś do Poznania z całej Polski i nie tylko. Na Poznań Wood Festival 2022 pokazują swoje umiejętności i biorą udział w Speed Wood Carvingu, czyli rzeźbieniu na czas. Na stworzenie tych wyjątkowych dzieł sztuki mają zaledwie godzinę.

fot. Erwin Nowak / wpoznaniu.pl

W tak krótkim czasie powstają tutaj drewniane sowy, niedźwiedzie czy ludzkie twarze. Wykorzystują do tego kawałki drzew, które uprzątnięto po przejściu orkanu Eunice. Wywołał on największe straty w energetyce od pięciu lat. Dodatkowo rzeźbiarze wykonają również elementy meble miejskie, takie jak ławki czy siedziska. Ich rzeźby są później licytowane. Zebrane pieniądze organizatorzy przekażą Fundacji Labrador.

Dodatkową atrakcją dla mieszkańców jest Lotny Festiwal Piwa, który również odbywa się w Koszarach Kultury. Można tu spróbować różnych rzemieślniczych browarów. Organizatorzy zadbali również o strefę gastro. Dziś o godzinie 18:00 nastąpi kulminacyjny moment festiwalu. Najlepsi rzeźbiarze otrzymają specjalne nagrody.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl