Czerwona kartka i karny w 99. minucie. Lech remisuje z Pogonią na wyjeździe

Z pewnością był to jeden z ciekawszych meczów w tym sezonie Ekstraklasy. Dwóch pretendentów do tytułu mistrzowskiego spotkało się w Szczecinie. Po zaciętej walce drużyny podzieliły się punktami. Decydujący gol padł jednak po rzucie karnym w 99 minucie.

Prawie 17 tysięcy widzów podziwiało to piłkarskie widowisko na Stadionie Miejskim w Szczecinie. Z pewnością większość z nich była zadowolona z poziomu tego spotkania. Oba zespoły grały ofensywny i odważny futbol, który przynosił efekty w postaci bramek. Mniej szczęśliwi kibice mogą być z wyniku. Rzutem na taśmę zespoły zremisowały 2:2.

Wszystko zaczęło się już w 8 minucie spotkania, kiedy po dynamicznej akcji Grosickiego Pogoń zdobyła pierwszą bramkę. Almvist zagrał do Łęgowskiego, Bednarek zdołał obronić to uderzenie, ale poległ przy dobitce Kowalczyka. Niecałe 12 minut później Lechowi udało się doprowadzić do wyrównania.

Po kilku nieudanych akcjach obu drużyn w pole karne Pogoni wbiegł Karlstrom, któremu udało się ominąć Stipicę. Następnie wycofał piłkę do niekrytego Ishaka, a ten wpakował piłkę do bramki. Do końca pierwszej połowy mogliśmy oglądać grę od bramki do bramki.

To jednak po przerwie Lechowi udało się zdobyć bramkę dającą prowadzenie. Po świetnej wrzutce Ishaka celny strzał oddał Michał Skóraś. Od tego momentu gra stała się dużo bardziej brutalna. W ciągu czterech minut sędzia gwizdał aż cztery razy, by pokazać zawodnikom żółte kartki. W 62. Minucie z kontuzją z boiska zszedł Smoliński.

W 75. minucie kibice Kolejorza odpalili race w sektorze gości. To był pierwszy mecz, na który otwarto trybunę gości po ponad trzech latach. Radość fanów niebiesko-białych była jednak przedwczesna. W 95 minucie sędzia po sprawdzeniu VARu podyktował rzut karny dla Pogodni, a jednocześnie ukarał Douglasa drugą żółtą kartką.

Finalnie do strzału podszedł Drygas, który pewnie umieścił piłkę w bramce Bednarka. Lech próbował jeszcze ukąsić rywali, jednak skończyło się to stratą piłki, faulem taktycznym i kolejną żółtą kartką dla piłkarzy Kolejorza. Po tym remisie Lech ma na koncie 11 punktów i zajmuje 10. pozycję w tabeli.