Warta Poznań S.A. z milionowym prezentem

Piłkarska Warta Poznań dostanie prawie dwa miliony złotych za transfer Jakuba Modera do Brighton. Jak informuje poznański dziennikarz Radosław Nawrot, Warta Poznań S.A. wygrała sprawę sądową przeciwko innej Warcie.

Zarząd Warty Poznań, gdy sprzedawał Jakuba Modera do Lecha Poznań, był przekonany o możliwości eksplozji jego talentu. Z tego powodu „Zieloni” zabezpieczyli się i zapewnili sobie procent od kolejnego transferu młodego pomocnika. Po przenosinach Polaka do Brighton klub mógł liczyć na prawie dwa miliony złotych. Jednakże sprawa utrudniła się, gdy po pieniądze zgłosiła się druga “Warty”, Klub Sportowy.

W całej sprawie chodziło o to, że już po odejściu Jakuba Modera do Lecha, od stowarzyszenia oddzieliła się spółka piłkarska. Piłkarska spółka Warta przejęła wszystkie dokumenty związane z piłką nożną. W ten sposób uznała, że to jej należą się pieniądze z transferu piłkarza. Z drugiej strony stowarzyszenie upierało się, że Moder był zawodnikiem KS Warta i to oni powinni otrzymać wynagrodzenie.

Zarząd Lech Poznań, który miał przelać pieniądze za transfer postanowił, że niecałe dwa miliony złotych wpłaci do sądowego depozytu. I to sąd miał rozstrzygnąć komu należą się pieniądze. Podczas pierwszego rozpatrzenia sprawy, Sąd Okręgowy w Poznaniu stwierdził, że kwota należy się KS Warta. Od tej decyzji odwołała się piłkarska Warta S.A.

Według informacji przekazanych przez Radosława Nawrota z Interii – we wtorek sąd pozytywnie rozpatrzył apelację złożoną przez piłkarską Wartę Poznań SA i to ona otrzyma pieniądze za transfer Jakuba Modera.

Hubert Niespodziany
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl