Warta Poznań pokonuje Pogoń Szczecin 2:0. Ważny zawodnik wrócił po kontuzji

W meczu sparingowym pomiędzy Pogonią Szczecin a Wartą Poznań, to goście triumfowali. Bohaterem spotkania okazał się Marton Eppel, który dwukrotnie umieścił piłkę w siatce gospodarzy.

Spotkanie pomiędzy Pogonią a Wartą odbyło się bez udziału kluczowych zawodników obu zespołów. W zespole gospodarzy zabrakło takich piłkarzy jak Kamil Grosicki, Linus Wahlqvist oraz Wahan Biczachczjan. Z kolei w składzie Warty nie wystąpił Kajetan Szmyt, który został powołany na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji.

Warto odnotować, że w zespole Warty pojawił się po blisko półrocznej przerwie Adam Zrelak. Słowacki napastnik przeszedł długą rehabilitację po operacji kolana. Choć Zrelak zagrał pół godziny i prawie wpisał się na listę strzelców. Jego trafienie zostało jednak anulowane z powodu spalonej pozycji.

Bohaterem meczu okazał się Marton Eppel z Warty Poznań, który dwukrotnie trafił do siatki rywali. Pierwszą bramkę zdobył tuż przed przerwą, wykorzystując dogodne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Drugie trafienie zanotował w drugiej połowie po precyzyjnym podaniu Marcela Juszczaka.

Dla Warty Poznań kolejnym sprawdzianem będzie ligowy mecz z Zagłębiem Lubin, który odbędzie się 2 kwietnia na własnym boisku. Natomiast Pogoń Szczecin podejmie u siebie Cracovię 30 marca.

Czytaj też: Nieoficjalnie: Dawid Szulczek odejdzie z Warty Poznań

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl