Nieoficjalnie: Dawid Szulczek odejdzie z Warty Poznań

Z najnowszych doniesień medialnych wychodzi na to, że Dawid Szulczek odejdzie z Warty Poznań i przejdzie do Cracovi. Do zmiany klubu ma dojść po zakończeniu obecnego sezonu w Ekstraklasie.

Cracovia zajmuje 12. miejsce w obecnej kampanii. Ostatnio zremisowała 2:2 z Widzewem Łódź. Wyniki są na tyle rozczarowujące, że ostatnio kibice klubu z Krakowa zaprosili piłkarzy na „rozmowę wychowawczą”. Zarząd planuje wymianę trenera. Losy Jacka Zielińskiego są najprawdopodobniej przesądzone. Jeszcze zimą miał go zastąpić Janusz Niedźwiedź. Trafił jednak do Ruchu Chodzów.

Maciej Kmita z „WP Sportowe Fakty” donosi, że 62-latek i tak straci pracę. Kontrakt, który obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku, nie zostanie przedłużony. Zdaniem dziennikarza nowym trenerem „Pasów” zostanie Dawid Szulczek z Warty Poznań. Etap rozmów ma być w decydującej fazie.

34-latka uznaje się jako jednego z najzdolniejszych trenerów w Polsce. Zainteresowanie jego osobą na przestrzeni miesięcy deklarowały najmocniejsze polskie kluby. Z nieoficjalnych ustaleń mediów wynika, że kolejnym krokiem w karierze Szulczka będzie Cracovia.

Trener „Zielono-białych” w poznańskiej drużynie jest od listopada 2021 roku. Wcześniej pracował w Wigrach Suwałki. Był też asystentem w Wiśle Kraków i Stal Mielec. Na chwilę obecną dowodził Wartą Poznań w 84 meczach, notując średnio 1,33 punktu na mecz. Jego klub zajmuje 14. lokatę w tabeli, 3 punkty nad strefą spadkową. W piątek 15 marca Warta uległa Lechowi Poznań 0:2. Następny mecz zagrają u siebie z Zagłębiem Lubin (2 kwietnia).

Dawid Szulczek na konferencji prasowej przed derbami Poznania (fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl)

Czytaj też: Lech wygrywa z Wartą. Derby Poznania znów dla Kolejorza

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl