Warta Poznań pokonana przez Lechię Gdańsk

W sobotni wieczór Warta Poznań rozegrała mecz z Lechią Gdańsk. „Zieloni” przegrali 2:0.

Podobnie, jak w październikowym spotkaniu z „Zielonymi”, Lechia Gdańsk skończyła rozgrywkę z wynikiem 2:0. Kwestia wygranej rozstrzygnęła się po zaledwie 17 minutach gry. W 5. minucie Michał Kopczyński zbyt lekko zagrał piłkę, przez co Lechia wyprowadziła szybki atak. W polu karnym znalazł się Flavio Paixao i strzelił bramkę z półobrotu. Drugi punkt zdobył z rzutu karnego. Dla zawodnika był to jubileuszowy, bo setny gol w Ektraklasie.

Co do przebiegu samego meczu, nie był to dla nas łatwy wyjazd. Mieliśmy kilku chorych zawodników i nie mogliśmy realizować planu, który trenowaliśmy przez cały tydzień. Nie jest to jednak żadna wymówka, bo przez 70 minut reagowaliśmy pozytywnie na to, co stało się na początku. Myślę, że to niezły prognostyk przed następnymi meczami – mówił po meczu trener Warty Poznań, Dawid Szulczek.

W ostatnim, sobotnim meczu 30. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, Warta Poznań zaliczyła pierwszą porażkę po dwóch zwycięskich spotkaniach. Nadal jest jednak na 11. miejscu w tabeli.