Warta Poznań miała szansę odskoczyć. Do awansu wciąż może zabraknąć

Spotkanie 31 kolejki II ligi piłki nożnej zakończyło się bezbramkowym remisie. Warta Poznań podejmowała u siebie Sandecję Nowy Sącz. Dla piłkarzy z Poznania była to szansa, by na finiszu ligowych zmagań umocnić swoją pozycję w tabeli i zwiększyć szansę na awans do I ligi.

Zawodnicy Warty Poznań nie wykorzystali okazji do ucieczki przed klubami, które gonią ją w ligowym zestawieniu. Mecz odbywał się na stadionie Warty w niedzielę, 10 maja o godzinie 12.15. Pierwsze spotkanie drużyn w tym sezonie również zakończyło się remisem. W pierwszej rundzie każda z drużyn zdobyła jednak po jednej bramce. Rewanż w Poznaniu nie przyniósł bramek i zarówno gospodarze jak i goście dodali do ligowej tabeli po jednym punkcie.

Na pięć spotkań przed zakończeniem rywalizacji, Warta Poznań ma na koncie 59 punktów. Automatyczny awans do wyższej ligi otrzymują dwa pierwsze miejsca. Liderem stawki jest Unia Skierniewice, która wyprzedza Wartę Poznań o trzy punkty, a jeszcze nie rozegrała spotkania w tej kolejce. W grze o drugie miejsce jest jeszcze Olimpia Grudziądz ze stratą siedmiu punktów do Poznaniaków oraz Podhale Nowy Targ i Podbeskidzie Bielsko-Biała obie tracą odpowiednio siedem i osiem punktów. Do końca sezonu można zdobyć jeszcze łącznie 15 punktów, co sprawia, że Warta pomimo sporej przewagi wciąż nie może być pewna awansu.

Czytaj także: Emocje do końca meczu. Potknięcie Lecha Poznań w drodze po mistrzostwo

Franciszek Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl