We wtorek salsa, a w czwartek Jam Session. Co jeszcze na KontenerART?

KonrenerART nad Wartą, to miejsce które latem chętnie odwiedzają poznaniacy i poznanianki. Nie jest to jedynie przestrzeń do relaksu ale również do dobrej zabawy czy kreatywnych aktywności. Wiemy jakie plany mają organizatorzy na ten tydzień.

Tydzień na KontenerART zapowiada się bardzo muzycznie. W środę, czwartek i piątek na nadwarciańskiej scenie odbędą się koncerty, przeglądy i Jam Session. W pozostałe dni będzie okazja m.in. do spróbowania swoich sił z malarstwie akrylowym lub zabrania głosu w panelu dyskusyjnym na temat narkotyków, w ramach akcji „Support. Don’t Punish.”. To w skrócie. Wydarzeń jest tak dużo i odbywają się codziennie, że warto wspomnieć o każdym z nich z osobna.

Co wtorek KontenerART zamieni się w miejsce dla fanów salsy i muzyki latynoskiej. Jeśli będą to dla kogoś pierwsze kroki na parkiecie, to nic również nie będzie problemem. Taneczna impreza rozpocznie się kursem salsy. W środę, 26 czerwca, o 18:00, będzie okazja do wysłuchania i zabrania głosu w ważnej sprawie. Odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony m.in. walce ze stygmatyzacją osób uzależnionych od narkotyków i jak informują organizatorzy „podniesienie świadomości społecznej, że uzależnienie to problem zdrowotny, a nie kryminalny”. W panelu, organizowanym w ramach akcji „Support. Don’t Punish.” wezmą udział m.in. eksperci terapii uzależnień. O godzinie 20:00 nad Wartą pojawią się młode, polskie zespoły. Zadebiutują dwa zespoły, Experiment z okolic Kalisza i Corydon z Dopiewa. Muzycy powalczą o głosy publiczności aby potem wziąć udział w wielkim finale, który odbędzie się 27 lipca i zdobyć nagrodę w wysokości 4000zł.

fot. Łukasz Gdak

Jak co czwartek rozpoczną się muzyczne improwizacje. To okazja do wspólnego wybrania się w muzyczne poszukiwania. Jam Session rozpocznie się o godzinie 20:00. W piątek nie będzie mniej muzycznie. Wszystko za sprawą „Voice od Poznań” w KontenerART. Dziesięciu wokalistów zawalczy o nagrodę dnia w wysokości 500 zł. Zwycięzca powalczy później w finale o 3000 zł Tego wieczoru odbędzie się też impreza w klimatach R&B, AfroBeat, Hip-Hop. Natomiast w sobotę będzie można spróbować malarstwa i gry w minigolfa. W niedzielę plaża przy KontenerART zamieni się w „Targowisko Różności” Od godziny 12:00 będzie można zobaczyć i kupić rękodzieło, rzeczy vintage czy rzemieślnicze przedmioty.

Czytaj także:Czy handlowcy z rynku Jeżyckiego zachowują się „buracko” i marnują żywność? „To krzywdzące” | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl