Warta Poznań ma nowego prezesa

39-letni poznański prawnik, dotychczasowy członek rady nadzorczej Warty Poznań, Artur Meissner został prezesem zarządu Warty Poznań S.A.

Artur Meissner ma 39 lat. Jest poznaniakiem, absolwentem LO im. Karola Marcinkowskiego. Ukończył prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia doktoranckie na kierunku handel i marketing, na poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym. W latach 2010-2014 był licencjonowanym menedżerem piłkarskim FIFA. Jest radcą prawnym, od 2021 roku działa również w Piłkarskim Sądzie Polubownym PZPN w zespole ds. zmian przepisów związkowych.

Zanim w 2014 roku został wspólnikiem zarządzającym we własnej kancelarii, zdobywał doświadczenie zawodowe w poznańskiej kancelarii. Tam kierował działem prawa sportowego oraz w międzynarodowej kancelarii w Poczdamie, w której nadzorował prace departamentu prawa polskiego.

– Osoba Artura Meissnera była bardzo mocno związana z tym, co działo się w klubie przez ostatnie ponad 5 lat. Jako prawnik był odpowiedzialny za przejęcie Warty Poznań z rąk poprzednich właścicieli, a potem, w roli członka rady nadzorczej, odgrywał ważną rolę w budowaniu klubu na nowo. Był na bieżąco zaangażowany we wszystkie strategiczne tematy, więc jestem przekonany, że nowym prezesem Warty Poznań został człowiek znakomicie przygotowany do tej roli – mówi właściciel „Zielonych”, Bartłomiej Farjaszewski.

Ma wieloletnią praktykę w zakresie prawa sportowego i obsługi prawnej klubów sportowych. Prowadził negocjacje w rozmowach z partnerami handlowymi, sponsorami, klubami i agentami oraz zawodnikami.

14 listopada 2023 roku Rada Nadzorcza Warty Poznań, powołała Artura Meissnera na stanowisko prezesa zarządu Warty Poznań S.A. Od 10 lutego było ono nieobsadzone po odejściu z klubu poprzedniego prezesa, Bartosza Wolnego.

czytaj także: Piłkarze Warty Poznań się rozstrzelali. Teraz będą musieli posadzić drzewa

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl