Warta dzieli się punktami z drużyną Górnika Zabrze

Warta Poznań na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim podjęła drużynę Górnika Zabrze w 14 kolejce Ekstraklasy. Ani pierwsza, ani druga połowa spotkania nie przyniosła żadnych goli i końcowy wynik wyniósł 0 do 0.

DO PRZERWY BEZ BRAMEK

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła trafień dla żadnej z drużyn. Piłkarze trenera Szulczka oddali pięć strzałów  jednak żaden z nich nie zmierzał nawet w światło bramki. Zawodnicy z Zabrza zrewanżowali się dwoma niecelnymi uderzeniami. Tuż przed końcem pierwszych 45 minut zabrzanie przeprowadzili niebezpieczny kontratak, ale piłka uderzona przez japońskiego napastnika Kanji Okunukiego przeleciała obok słupka. Oba zespoły, po wyrównanej pierwszej połowie, schodziły do szatni z wynikiem 0 do 0.

DRUGA CZĘŚĆ SPOTKANIA

Goście drugą część spotkania rozpoczęli w zmienionym składzie. Mateusza Cholewiaka i Roberta Dadoka na boisku zastąpił Jakub Szymański oraz Szymon Włodarczyk. Roszad w jedenastce zielonych nie było. W 55 minucie szansę na zdobycie gola miał Robert Ivanow. Gracz Warty Poznań głową uderzył piłkę, dograną z rzutu rożnego, jednak futbolówka minęła bramkę przeciwników. Tak jak w pierwszej połowie podczas drugiej odsłony meczu, w Grodzisku Wielkopolskim nie padły żadne bramki.

Mecz zakończył się wynikiem 0 do 0 i zarówno goście jak i gospodarze otrzymali po jednym punkcie. Po dzisiejszym spotkaniu drużyna z Poznania ma na koncie 18 punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Do końca 14 kolejki zostało jednak jeszcze kilka spotkań i zespół Warty Poznań może znaleźć się ostatecznie nawet na 13 pozycji.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl