Walentynki w Poznaniu. Co ciekawego?

Romantyczna kolacja lub walentynkowy koncert, a może wspólne warsztaty kulinarne czy zwiedzanie muzeum? Jeśli brakuje wam pomysłu na Walentynki w Poznaniu, to koniecznie zobaczcie nasze zestawienie wydarzeń walentynkowych.

14 lutego, to dzień, który wyjątkowo skupia uwagę na miłości i romantyzmie. Niestety, w tym roku Walentynki 2024 przypadają w środku tygodnia, co może sprawić nieco trudności w planowaniu romantycznych spotkań. Jednak mimo tego Poznań zaskoczy zakochanych wieloma atrakcjami, które pozwolą uczcić tę wyjątkową okazję w niezapomniany sposób.

Walentynki Poznań

Pierwszą naszą propozycją na spędzenie Walentynek jest spektakl pt. „oCZARowani”, który odbędzie się w Teatrze Komedia w Poznaniu, przy ul. Grochowskiej 49 o godz. 18.00. To przedstawienie porusza realne problemy, z jakimi borykają się ludzie poszukujący mieszkań. Pomimo skomplikowanej sytuacji, historia usiana jest również zabawnymi momentami. Czy na koniec ta historia okaże się idealną receptą na miłość? 

Kolejnym, za to dość nietypowym sposobem na spędzenie Walentynek jest wyjście do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu. To idealne miejsce dla fanów militariów. Można zanurzyć się tam w historię i technologię związaną z bronią pancerną. Muzeum znajduje się na terenie dawnych koszar na Sołaczu, przy ul. 3 Pułku Lotniczego 4. Wcześniej, kolekcja ta służyła jako pomoc dydaktyczna dla podchorążych Oficerskiej Szkoły Broni Pancernej w Poznaniu. Spędzenie Walentynek w tak nietypowym miejscu na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem dla obojga.

O czym Śpiewa Miłość? Romantyczny koncert na żywo odbędzie się o godzinie 19 w Sali Wielkiej, przy ul. Św Marcin 80/82. To wyjątkowa okazja dla zakochanych. Podczas tego wydarzenia wsłuchują się w uczucia, wzniosłość oraz relacje między dwojgiem ludzi. Piosenki, które wybrzmią, przeniosą słuchaczy w świat miłosnych uniesień. Przedstawione zostaną zarówno lirycznie, jak i z humorem, przy akompaniamencie fortepianu. To magiczne spotkanie pełne emocji jest idealne na spędzenie Walentynek w wyjątkowy sposób.

Romantyczne walentynki w Poznaniu

Dla miłośników słodkości mamy również propozycję! Muzeum Czekolady przy ul. Wrocławskiej 12 serdecznie zaprasza zakochane pary na warsztaty czekoladowe. Podczas nich uczestnicy będą mieli okazję zgłębić historię kakao i czekolady. Będzie także możliwość degustacji prawdziwych belgijskich słodkości oraz stworzenia własnych słodkich wyrobów. To doskonała okazja na wspólne spędzenie czasu i delektowanie się słodkimi smakołykami w romantycznej atmosferze.

Dla fanów baśni Teatr Muzyczny przy ul. Niezłomnych 1e przygotował wyjątkowy spektakl pt. „Piękna i Bestia”. To musical Disneya z muzyką Alana Menkena, stworzony na podstawie libretta Lindy Woolverton. Reżyser Jerzy Jan Połoński przeniósł tę klasyczną baśń na scenę teatru, zapewniając niezapomniane przeżycia dla widzów. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w magicznym świecie opowieści o miłości i przezwyciężaniu różnic.

Jeśli lubisz rozrywkę i dobrą zabawę, to klub Pacha zorganizował specjalnie na ten dzień imprezę „Studenckie Walentynki i Połowinki Poznania”. To doskonała okazja, aby spędzić Walentynki w wesołym i energetycznym towarzystwie, tańcząc do białego rana i bawiąc się z przyjaciółmi i drugą połówką. 

Natomiast dla miłośników spokojnych wyjść, idealnym pomysłem będzie spacer po wyremontowanym Starym Rynku. Tam znajdziesz liczne restauracje i kawiarnie, które tworzą romantyczny klimat. To doskonała okazja, aby delektować się urokami zabytkowej atmosfery miasta i spędzić miłe chwile we dwoje. 

Czytaj także: Pomysły na ferie w muzeum

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl