Pomysły na ferie w muzeum

W czasie ferii w Wielkopolskim Muzeum Niepodległości i Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 będzie można rozwiązać quest. Przygotowano też pokazy filmowe, lekcje muzealne, zwiedzanie z przewodnikiem i wiele innych darmowych atrakcji.

Quest, zwiedzanie i inne atrakcje

W ramach ferii Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 (ul. Święty Marcin 80/82) zorganizowało rozrywkę nie tylko dla dzieci, ale również dla całych rodzin. Można wykonać quest dotyczący lat 50. i Poznańskiego Czerwca. Grę można bezpłatnie odebrać w kasie po zakupieniu biletu. We wtorki wejście do tego muzeum jest darmowe.

Na zwiedzających muzeum w czasie ferii czekają różnorakie atrakcje. Już 13 i 20 lutego odbędą się warsztaty „Poznajemy zabawki naszych dziadków”. Przygotowano je z myślą o dzieciach w wieku od 10 do 14 lat.

Natomiast 16 i 24 lutego można wziąć udział w „Obronie Cywilnej w PRL-u” w Przeciwatomowym Schronie dla Władz Miasta Poznania przy ul. Słupskiej 62 w Poznaniu. Z kolei 21 lutego odbędzie się zwiedzanie wystawy stałej w Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Odbywać będzie się w dwóch grupach wiekowych – od 10 do 14 lat i od 15 do 19 lat.

Prelekcje historyczne kierowane są do wszystkich. Muzeum zaprasza seniorów, dorosłych i młodzież na „Aparaty początku XX wieku – jak i czym wykonać zdjęcie” Wydarzenie to odbędzie się już we wtorek 13 lutego w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 na Starym Rynku.

Natomiast 23 lutego dzieci w wieku od 9 do 14 lat mogą wziąć udział w wydarzeniu – „Rogatywka, czyli wyjątkowa czapka pod lupą”. To w Muzealnym Centrum Edukacyjnym przy ul. Ślusarskiej 14.

Pokazy filmowe i zwiedzanie w Forcie VII

Nie zabraknie również pokazów filmowych. Filmy będą prezentowane 13 i 20 lutego. Towarzyszyć im będzie z przewodnikiem Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII, przy ul. Polskiej 60. To wydarzenie dedykowane jest młodzieży od 14 roku życia. Samo zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII możliwe będzie też 10, 17 i 24 lutego.

Już 22 lutego nastąpi natomiast otwarcie wystawy poświęconej pamięci harcerzy uwięzionych w niemieckim obozie w Forcie VII w Muzeum Martyrologii Wielkopolan.

Na zakończenie muzeum przygotowało dla poznaniaków Weekend z Historią. Podczas niego, 24 lutego w Muzeum Uzbrojenia (Al. Armii Poznań, Park Cytadela – Mała Śluza) w 79. rocznicę zakończenia Walk o Poznań oraz okupacji niemieckiej, odbędzie się „lekcja żywej historii”. Dzień później będzie okazja do udziału w spacerze historycznym „Szlakiem Walk o Fort Winiary”. Również 25 lutego odbędzie się sesja popularnonaukowa „Bitwa o Poznań”.

Jak się zapisać?

Na niektóre z wydarzeń obowiązują wcześniejsze zapisy. Kontakt w zależności od miejsca gdzie odbywa się wydarzenie. Więcej informacji pod linkiem – Ferie zimowe w Wielkopolskim Muzeum Niepodległości

czytaj także – Wyraźny wzrost cen za przejazdy kolejowe | wPoznaniu.pl

źródło- Ferie zimowe w Wielkopolskim Muzeum Niepodległości | Facebook

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl