W zarządzie Volkswagen Poznań zasiądą tylko kobiety. Pierwszy taki przypadek w Polsce

Od początku lipca w poznańskim oddziale Volkswagena nastąpią duże zmiany. Dotychczasowego prezesa zastąpi Stefanie Hegels. Tym samym w zarządzie Volkswagen Poznań zasiadać będą tylko kobiety. To ewenement na skalę kraju.

Kobiety będą rządzić

Wraz z końcem czerwca wygasa umowa Dietmara Mnicha, który do tej pory pełnił funkcję prezesa zarządu Volkswagen Poznań. 1 lipca przejmie on obowiązki w centrali marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Jego dotychczasowe stanowisko przejmie natomiast Stefanie Hegels. Tym samym w trzyosobowym zarządzie Volkswagen Poznań zasiądą tylko kobiety. Co ważne, to pierwszy taki przypadek w historii polskiej branży motoryzacyjnej i całego koncernu Volkswagen.

– Cieszę się, że Stefanie Hegels, bardzo doświadczona koleżanka z udokumentowaną wiedzą procesową, przejmuje zarządzanie Volkswagen Poznań. W ciągu ostatnich dwóch lat doskonale spisała się jako Dyrektor zakładu we Wrześni. – powiedział Carsten Intra, prezes VW Samochody Dostawcze.

Czytaj również: Będą dodatkowe pieniądze dla pracowników Volkswagena. Znamy szczegóły

Pracowała w Niemczech i Rosji

Stefanie Hegels pracuje w koncernie Volkswagen od niemal 27 lat. Jako absolwentka inżynierii przemysłowej, swoją karierę w koncernie Volkswagen rozpoczęła w roku 1996 w Wolfsburgu. Natomiast w 2005 przeniosła się do Emden. Tam objęła kierownictwo działu dyspozycji i gospodarki materiałowej. Po trzyletnim pobycie zagranicznym w Volkswagen Group Rosja w Kałudze wróciła do Wolfsburga.

Zmiany w firmie

Od 2020 roku Hegels była dyrektorką zakładu VW Poznań we Wrześni. Teraz z kolei obok niej zasiądą Jolanta Musielak odpowiedzialna za obszar personalny i organizacji oraz Agnieszka Olenderek kierująca pionem finansów, zakupów i IT. We Wrześni Hegels zastąpi Thomas Kreuzinger-Janik, który do tej pory kierował odlewnią VW Poznań. Dyrektorem odlewni zostanie z kolei Robert Wielgoss. Dotychczasowy prezes i dyrektor poznańskiego i swarzędzkiego zakładu VW Poznań po 10 latach kończy swoją przygodę z firmą.

Źródło: Volkswagen Poznań

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl