Tramwaje testowały przejazd przez Św. Marcin

Na ul. Św. Marcin odbyły się testowe przejazdy. W sobotę, 13 maja, tramwaje wrócą do centrum – m.in. na Fredry, Mielżyńskiego i Św. Marcin – oraz na całą trasę PST.

Przejazdy testowe wykonały trzy pojazdy: Moderusy Gamma i Beta oraz tzw. helmut. Wszystkie są dwukierunkowe, ponieważ „szesnastka”, która tędy pojedzie, kursować będzie wahadłowo. Z trasy PST dojedzie do ronda Kaponiera, gdzie skręci w most Uniwersytecki i ul. Św. Marcin dojedzie do skrzyżowania z Al. Marcinkowskiego. Tam zlokalizowany będzie tymczasowy przystanek, skąd „szesnastka” ruszać będzie z powrotem na Piątkowo. 

Czytaj także: 4 linie nocne zmieniają trasy za kilka dni

Tramwaje będą jeździć na razie „po wahadle”

Między Al. Marcinkowskiego do ul. Gwarnej jest jeden tor, więc tramwaje będą jeździły na tym odcinku wahadłowo i wjeżdżały na tzw. tor właściwy przez zamontowany tymczasowo rozjazd nakładkowy między ulicami Gwarną i Kościuszki. Nakładka umożliwi więc zmianę toru i przejazd w obu kierunkach. To rozwiązanie tymczasowe – gdy już nie będzie potrzebna, zostanie usunięta, a nawierzchnia przy torowisku będzie przywrócona do stanu pierwotnego.

Pasażerowie tramwaju jadącego ul. Św. Marcin będą mogli także wysiadać i wsiadać przy CK Zamek, gdzie powstał bliźniaczy przystanek w kierunku ronda Kaponiera (wcześniej był tylko w stronę centrum).

Przed 13 maja maja odbyć się jeszcze kolejne przejazdy testowe.

źródło: pim.poznan.pl/

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl