W tym miejscu możesz urwać koło! Poznańskie drogi zapadają się

Kierowcy jeżdżący po Poznaniu powinni zachować szczególną ostrożność. W ostatnim czasie na ulicach miasta dziury wyrastają „jak grzyby po deszczu”.

Utrudnienia w ruchu Poznań

Ostatnio Poznań zmagał się z ulewami. Woda zaczęła tworzyć rozlewiska na chodnikach i jezdniach, co zmusiło Aquanet do wyczyszczenia miejskich studzienek, o czym informowaliśmy [TUTAJ]. Niestety, zalane ulice to niejedyny problem. Teraz pojawiają się kolejne konsekwencje intensywnych opadów deszczu. W kilku miejscach w Poznaniu doszło do zapadnięcia się jezdni.

Zapadnięta jezdnia/ fot. FB Straż Miejska Miasta Poznania

– Zlokalizowaliśmy już kilka miejsc, w których doszło do zapadnięcia się dróg. Wszystkie odkryte dziury zostały oznaczone tak, aby kierowcy mogli dostrzec je z daleka. Natychmiast poinformowaliśmy Zarząd Dróg Miejskich, który odpowiedzialny jest za naprawę tych dróg – poinformował Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej Miasta Poznania.

fot. FB Straż Miejska Miasta Poznania

Obecnie straż miejska zidentyfikowała uszkodzenia w jezdni na ulicy Grunwaldzkiej oraz ul. Międzychodzkiej. Dodatkowo na ul. Szarych Szeregów zapadł się chodnik. Miejsca te oznakowano. Kierowcy jednak powinni zachować ostrożność, ponieważ takie sytuacje mogą zdarzyć się również w innych częściach miasta.

Czytaj także: Park Sołacki wypięknieje. To wreszcie się zmieni

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl