Już ustawiają się kolejki, bo chcą być „gżdaczami”! Zaleją Poznań

Do miasta tłumnie przyjeżdżają fani poznańskiej imprezy. Chociaż Pyrkon oficjalnie rozpoczyna się jutro, to uczestnicy wydarzenia już gromadzą się w kolejkach na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Pyrkon to festiwal fantastyki, na który chętnie przyjeżdżają goście nie tylko z Polski ale i z całego świata. Tegoroczna impreza rozpoczyna się w piątek ,14 czerwca, jednak niektórzy uczestnicy pojawili się już dzisiaj. Część z nich zdecydowała się być „gżdaczami”, czyli wolontariuszami na festiwalu.

– Jestem tutaj pierwszy raz i już na sam początek zgłosiłam się na „gżdacza”. Będę pomagać na Pyrkonie. Zostałam przydzielona do szatni. Długo zbierałam się żeby przyjechać na tę imprezę. Zawsze jakoś brakowało mi pieniędzy. Stwierdziłam, że mogę zgłosić się jako pomoc. Spotkam się tutaj z moimi znajomymi i mam nadzieję, że miło spędzę czas – mówi Roksana, która po raz pierwszy przyjechała na Pyrkon.

fot. wPoznaniu.pl

Na Pyrkonie pojawiają się też osoby, które na festiwal przyjeżdżają od lat. Nie jest tajemnicą, że oprócz licznych wydarzeń, uwagę przyciągają cosplayowcy. Cały Poznań zorientuje się, że impreza już się rozpoczęła, gdy na ulicach miasta pojawią się niecodziennie poprzebierani ludzie.

– Na Pyrkonie jestem już trzeci raz. Za pierwszym razem kupiłem bilet. Potem zapisałam się już na bycie „gżdaczem”. To fajna opcja, można się czymś zająć, a nie siedzieć w domu. Przyjeżdżam tutaj aby spotkać się ze znajomymi i popatrzeć na fajnie poprzebieranych ludzi. Nie zapisałem się jeszcze na żadne wydarzenia ale może uda mi się zdobyć jakieś autografy. Może przejdę się na koncert „Nocnego Kochanka” – mówi Mikołaj, który po raz drugi jest wolontariuszem na poznańskiej imprezie.

fot. Łukasz Gdak – poprzednie edycje festiwalu Pyrkon

Czytaj także: Park Sołacki wypięknieje. To wreszcie się zmieni | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl