W Poznaniu pojawią się nowe tablice z nazwami ulic. Ma być czytelniej

Na poznańskim Antoninku i Antoninie pojawią się nowe tablice z nazwami ulic. Do końca czerwca w mieście ma ich być zamontowanych prawie 200.

W Poznaniu trwa wymiana tablic z nazwami ulic. Rozpoczęła się od wschodniej części miasta. Stare tablice były już często zniszczone, dlatego podjęto decyzje o ich wymianie. Prace rozpoczęły się na poznańskim Antoninku i Antoninie. Później tablice będą wymieniane na Miłostowie, Naramowicach i osiedlu Jana III Sobieskiego.

fot. poznan.pl

Na nowych tablicach będzie widoczna nazwa jednostki obszarowej. To znaczy, że oprócz ulicy będzie wskazane, że np. znajdujemy się w Antoninku. W prawym lewym dolnym roku znajdzie się informacja, w którym kierunku względem tablicy numery adresowe maleją, a w którym rosną. Ma to ułatwić poszukiwanie konkretnego adresu. Nowe tablice są zgodne z Systemem Informacji Miejskiej. Nie będą już montowane do płotów czy budynków. Ich miejsce będzie np. na słupach lamp ulicznych lub oddzielnych, wysokich słupkach. Dzięki temu kierowcy będą mogli szybciej je dostrzec.

fot. poznan.pl

Czytaj także: Poznań potrzebuje twojej pomocy! Oddaj krew i uratuj komuś życie | wpoznaniu.pl

źródło: Nowe tablice z nazwami ulic

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl