Przedszkole z Wildy ma już 60 lat. To pomnik na Tysiąclecie Państwa Polskiego

Wildeckie Przedszkole nr 87 im. Jacusia i Agatki w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia. Placówka ta powstała jako pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego w czasach, gdy sekretarzem był Władysław Gomułka.

Przedszkole nr 87 Poznań

Historia przedszkola rozpoczęła się we wrześniu 1964 roku. Było to pierwsze przedszkole wybudowane jako pomnik z okazji Tysiąclecia Państwa Polskiego. Jego nazwa pochodzi od bohaterów popularnej wówczas dobranocki.

Od tamtego czasu przedszkole działa prężnie, a wszystkie miejsca w nim są zawsze zajęte. Prawdopodobnie dzieje się tak ze względu na jego gustowne wnętrza oraz malownicze położenie w otoczeniu przyrody.

– Obecnie przedszkole opiekuje się 100 dziećmi, zorganizowanymi w 4 oddziały po 25 dzieci w każdym. Każdym z tych oddziałów zajmują się po dwie nauczycielki- mówi Alina Skrobek, dyrektor przedszkola.

fot. FB Mariusz Wiśniewski

Nietypowe techniki nauki

Przedszkole od wielu lat stosuje nietypową dla innych placówek metodę poznawania rzeczywistości, w której dzieci badają świat w sposób bezpośredni za pomocą obserwacji, doświadczenia i eksperymentu. Na teren przedszkola nauczycielki regularnie zapraszają różne osobowości, co przyczynia się do wszechstronnego rozwoju dzieci. Dzięki temu dzieciaczki nie tylko zdobywają wiedzę, ale także uczą się, jak uczyć się i poznawać świat, gdzie szukać odpowiedzi oraz jak radzić sobie w różnych sytuacjach społecznych i emocjonalnych.

Unikatowa tradycja

Warto zaznaczyć, że przedszkole z Wildy ma unikatową tradycję, którą kultywuje od wielu lat. Rodzice dzieci uczęszczających do tej placówki, co roku przygotowują niezwykłe przedstawienia, w których wcielają się w ulubione postacie z kreskówek. Ta piękna inicjatywa, trwająca już dwie dekady, przyciągnęła ponad 300 zaangażowanych rodziców. Nie tylko wcielają się oni w role aktorów czy aktorek, ale także angażują się w prace scenograficzne i techniczne. Dzięki ich wysiłkowi dzieci mogły podziwiać spektakle takie jak „Smok Wafelski”, „Śnieżka”, „Brzydkie Kaczątko”, „Czerwony Kapturek”, „Kubuś Puchatek”, „Jaś i Małgosia” czy „Kopciuszek”. Zainteresowanie udziałem w tym wyjątkowym wydarzeniu jest zawsze ogromne.

fot. GW

Wielka impreza z okazji urodzin

Z okazji urodzin przedszkole organizuje festyn, który odbędzie się w piątek, 7 czerwca o godzinie 15.45. Wydarzenie skierowane jest głównie do uczniów i ich rodziców, ale drzwi otwarte będą dla każdego. Podczas urodzinowej imprezy przygotowano wiele atrakcji, takich jak występy dzieci, spektakle teatralne, tort urodzinowy, stoiska gastronomiczne, gry i zabawy oraz loteria fantowa.

Czytaj także: Pisarze ze Stanów Zjednoczonych przyjadą na UAM. To pierwsza taka rezydencja w Polsce

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl