Wielkopolska

Wpadka młodych „farmaceutów”. 19 i 21-latek latek działali w całym kraju

Policjanci z Piły zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się na internetowe konto lekarza. Mężczyźni w wieku 19 i 21 lat podejrzani są o wystawianie recept na leki, kupowanie ich w aptekach na terenie całej Polski i sprzedawanie osobom uzależnionym.

Nie maleje zainteresowanie wśród narkomanów uzależniającymi lekami na receptę. Policjanci z Piły zatrzymali w Szczecinie i Warszawie dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o wystawienie fałszywych recept i sprzedawanie leków narkotycznych.

– Włamali się na konto GOV lekarza i wypisywali recepty min. na oxydolor, oxycontin i inne – mówi Andrzej Borowiak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. – Kupowali leki i dalej sprzedawali osobom uzależnionym – dodaje.

Za młodzi na lekarzy

Policja pracowała na terenie kilku województw i dzięki temu ustaliła wizerunki mężczyzn, którzy podszywali się pod lekarza. Podejrzani mają 19 i 21 lat. Współpracował z nimi ujęty wcześniej 33-letni mężczyzna. To on włamywał się do platformy internetowej i wystawił w sumie 89 recept na leki z substancjami narkotycznymi. Na lekarza pod którego mężczyźni się podszywali próbowano również zaciągnąć kredyty na kwotę 60 tysięcy złotych. Sprawcom przedstawiono zarzuty oszustwa komputerowego oraz wprowadzania do obrotu substancji psychoaktywnych i środków odurzających. Grozi im do 8 lat więzienia. W przypadku 19-latka pozostaje również kwestia posiadania narkotyków, za które grozi do 10 lat.

– W ich mieszkaniach policjanci zabezpieczyli ponad 80 sztuk tabletek leku wykupionego na podstawie fałszywych recept, ponad 170 gramów narkotyków w postaci marihuany, mefedronu, ecstasy i kokainy, a także gotówkę w kwocie 6,5 tysiąca złotych, która zostanie przeznaczona na poczet przyszłej kary – informuje Komenda Powiatowa Policji w Pile na swojej stronie.

Mężczyźni są tymczasowo aresztowani. Policja poinformowała, że sprawa jest o charakterze rozwojowym.

fot. KPP Piła

Czytaj także: „Zaparkował” auto na drzewie i uciekł. Miał sporo na sumieniu | wpoznaniu.pl

źródło: KPP Piła (policja.gov.pl)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl