Wyróżnienie dla Lecha Poznań. Trzech zawodników w jedenastce kolejki

Mikael Ishak, Antonio Milić i Adriel Ba Loua znaleźli się w jedenastce 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Każdy z graczy Lecha Poznań zanotował bramkę w wygranym meczu z Puszczą Niepołomice (4:1).

PKO BP Ekstraklasa ogłosiła jedenastkę 11. kolejki rozgrywek. W jej składzie znalazło się trzech zawodników Lecha Poznań: Mikael Ishak, Antonio Milić i Adriel Ba Loua. Wszyscy oni zdobyli bramki w piątkowym meczu z Puszczą Niepołomice. A Ishak i Ba Loua do swoich bramek dołożyli po asyście.

Trener chwali piłkarzy za reakcję

Po meczu pochwał pod adresem swoich zawodników nie krył trener Kolejorza, John van den Brom. – Na konferencji prasowej mówiłem, że musimy zareagować po meczu w Szczecinie. I tak było, było to widać na boisku. Ten ostatni tydzień był dla nas ciężki, ale jedyne, co mogliśmy zrobić po tamtym starciu to zareagować tak, jak to zrobiliśmy dzisiaj – powiedział Holender. – Pokazaliśmy to, zagraliśmy dobry mecz, strzeliliśmy ładne gole po ładnych akcjach. Te gole były dla nich ważne: dla Adriela kolejna bramka, bardzo cieszy trafienie Jespera czy Mikaela, który nie jest gotowy na granie pełne 90 minut, ale robi progres. A w końcówce jeszcze trafienie Antonio. Zagraliśmy bardzo dobry mecz, jestem zadowolony z tego, jak się pokazali piłkarze.

Swoje trafienie zanotował też kapitan Lecha, Mikael Ishak. – W pierwszej połowie na samym początku wydawało się, że robimy wszystko tak, jak powinniśmy. Strzeliliśmy szybko gola, ale później równie szybko przyszło wyrównanie. Bardzo ważnym punktem tego meczu była nasza druga bramka zdobyta jeszcze przed przerwą. W jej trakcie powtarzaliśmy sobie dużo, że musimy od siebie wymagać więcej, że każdy z nas powinien dać jeszcze te kolejne kilka procent. Trzecie trafienie nas uspokoiło i pozwoliło już spokojnie kontrolować to, co się działo na boisku – podkreślał.