Wielkopolska

W jednym z laboratoriów w Wielkopolsce CBŚ odkryło narkotyki warte 6,5 mln złotych [ZDJĘCIA]

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w jednej z wielkopolskich miejscowości natrafili na laboratorium narkotykowe. W jego wnętrzu odnaleziono nielegalne substancje o łącznej wartości około 6,5 mln złotych. Dwóm osobom postawiono zarzut produkcji znacznych ilości substancji psychotropowych.

Gmina Kłodawa

Policjanci odkryli, że w jednej z wielkopolskich miejscowości może być prowadzona produkcja substancji psychotropowych. Po zebraniu szczegółowych informacji funkcjonariusze udali się na miejsce. Następnie weszli do budynków gospodarczych znajdujących się na prywatnej posesji w gminie Kłodawa (powiat kolski). Tam odkryli laboratorium, w którym przeprowadzano syntezę klefedronu.

fot. CBŚP

Podczas akcji policjanci zabezpieczyli dwie kompletnie wyposażone linie produkcyjne, substancje chemiczne i substancje prekursorowe do produkcji narkotyków.

-W dwóch reaktorach znajdowało się 460 litrów cieczy, z której według opinii biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi, można uzyskać 115 kg klefedronu- poinformowało CBŚP.

fot. CBŚP

Podczas likwidacji laboratorium policjanci przejęli także blisko 8 kg gotowego 4-CMC, już zapakowanego w hermetyczne worki foliowe, gotowego do dystrybucji. Całkowita wartość zabezpieczonych narkotyków to około 6,5 miliona złotych. Ponadto policjanci skonfiskowali 880 litrów kwasu solnego, 300 litrów eteru, 40 litrów acetonu, co łącznie stanowiło 1220 litrów substancji prekursorowych o wartości 117 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali dwie osoby pod zarzutem wytwarzania dużych ilości substancji psychotropowych. Sąd postanowił aresztować obu podejrzanych na trzy miesiące.

fot. CBŚP

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Czytaj także: Chciał samolotem przewieźć narkotyki do Irlandii

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl