Vito Bambino wystąpi w Poznaniu na Juwenaliach

Po czteroletniej przerwie Juwenalia wracają do Poznania. Poznaliśmy artystę, który wystąpi drugiego dnia festiwalu. Największa impreza studencka potrwa od 18 maja do 20 maja w parku Jana Pawła II.

Vito Bambino wystąpi na scenie dołączając do Krzysztofa Zalewskiego 19 maja. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów na polskiej scenie muzycznej. Swoją działalność muzyczną rozpoczął w 2005 roku, w projekcie Bitamina, gdzie jest wokalistą ale zaczął również tworzyć swoje solowe projekty. Jednym z nich jest wydana w 2020 roku płyta „Poczekalnia” oraz nadchodząca premiera albumu „Pracownia”, który ukaże się w tym roku, 28 kwietnia. Płytę zapowiada singiel „Etna”, który ma prawie 3 miliony odtworzeń na Spotify. Twórcę takich hitów, jak „Podpalmy to”, „Poszło”, „Nudy” czy wspomnianego wcześniej singla „Etna” można usłyszeć już drugiego dnia na scenie.

Szerszy zasięg swojej twórczości zawdzięcza m.in. przez udział w projekcie Męskiego Grania 2021, razem z Darią Zawiałow i Dawidem Podsiadłą śpiewał hit lata “I Ciebie też, bardzo”.

Wcześniej ogłoszonymi artystami są Krzysztof Zalewski, Oki oraz Malik Montana.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl