Uwaga na komunikacyjne utrudnienia – Maraton

W niedziele tysiące zawodników wybiegną na ulicę Poznania w czasie XIX Maratonu. Dla mieszkańców Poznania oznacza to oczywiście spore komunikacyjne problemy. Zmiany w komunikacji podsumowujemy poniżej.

Trasę maratonu ilustruje poniższa grafika

Źródło: poznan.pl

 

W niedzielę konkretne odcinki trasy maratonu będą zamykane dla ruchu w godzinach od 6:30 do 15:30. Część ul. Grunwaldzkiej od ul. Szylinga do ul. Roosevelta (w rejonie startu i mety biegu) będzie zamknięta od godz. 6:00. Na  odcinku ul. Grunwaldzkiej oraz na ul. Małopolskiej od soboty od godz. 8:00 do zakończenia maratonu w niedzielę wprowadzone zostaną ograniczenia parkowania – kierowcy proszeni są o wcześniejsze usunięcie pojazdów.

Szczegóły trasy maratonu na stronie organizatora: https://marathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/trasa/

Przejazd w poprzek trasy biegu będzie udostępniany w miarę możliwości na 40 skrzyżowaniach, na których wyznaczono tzw. „śluzy”. Kolejne odcinki trasy będą udostępniane bez ograniczeń po przebiegnięciu ostatniego zawodnika. Wykaz śluz na stronie organizatora: https://marathon.poznan.pl/wp-content/uploads/2018/10/sluzy.png

Od piątku do niedzieli pod numerem 502 622 438 czynna będzie infolinia, pod którą można będzie uzyskać informacje o zamkniętych ulicach, możliwych objazdach i tymczasowych liniach transportu zbiorowego.

Zmianom ulegną także rozkłady jazdy niektórych linii tramwajowych i autobusowych: https://marathon.poznan.pl/wp-content/uploads/2018/10/komunikat-ztm.pdf

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl