„Obronimy Poznań przed bolszewizmem ze strony PiS”

„Pokazaliśmy, że nie trzeba w pozycji klęczącej rozmawiać z rządem” – mówił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podczas wielkopolskiej konwencji Koalicji Obywatelskiej. Na konwencję przyjechali min. Grzegorz Schetyna przewodniczący PO i szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. 

Z Warszawy przyjechała czołówka polityków PO, m.in. z przewodniczącym Grzegorzem Schetyną, b. premier Ewą Kopacz, b. wicepremierem Tomaszem Siemoniakiem i wicemarszałkinią Sejmu Małgorzatą Kidawą-Błońską. Przyjechała też Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej.

W ich obecności Jacek Jaśkowiak chwalił się swoim sukcesami min. wykorzystaniem środków unijnych, sprawnym realizowaniem inwestycji oraz powstaniem Kolei Metropolitalnej. Jaśkowiak nie omieszkał także uderzyć w rządzących.

– Sto lat temu gdy walczyliśmy o niepodległość udało się tych bolszewików zatrzymać również dzięki temu co wypracowała Wielkopolska i Poznań, tak teraz obronimy Polskę przed tym bolszewizmem ze strony PiS-u.

Prezydent złożył też ważną deklarację dla wszystkich działaczy PO, Nowoczesnej i swoich wyborców: – Nadal będę was zaskakiwał, irytował, podejmował decyzje bez oglądania się na sondaże – mówił Jaśkowiak

W czasie konwencji przemawiał również marszałek województwa Marek Woźniak oraz kandydaci na prezydenta miast Piły, Konina i Kalisza. W konwencji Koalicji Obywatelskiej wzięło udział ponad 200 osób.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl